Zmniejszenie wydajności w grach - spadek fps

Witam.

Mam taki problem: Zauważyłem go gdy gram w Gothic 1 lub 2 Nk(narazie tylko w tych grach zauważyłem), w otwartych przestrzeniach lub tam gdzie jest dużo tekstur zaczyna spadać prędkość gry tzn przycina się. Nigdy takiego czegoś nie miałem no i na moim sprzęcie nie powinienem mieć. Czy wie ktoś od czego może być to spowodowane?

Sprzęt mam taki jak w podpisie tylko że karta, dysk twardy i zasilacz mają rok, a reszta sprzętu już 8 lat.

Pozdrawiam

witaj.

masz mało ramu do grania.może kiedyś na xp 1.5 GB było dość ale dziś najmniej to 2GB :frowning:

niby gra potrzebuje mniej ale system też swoje zjada

jak masz możliwość to porzycz chociaź 512 MB, załóż, pograj i poobserwuj.

pzdr

To nie jest nic niezwykłego, niektóre gry tak mają po prostu.

a ja myślałem,nie wiedzieć czemu mosterdzieju,że to komputer tak ma… :o

ale wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła

zwracam uwagę,że gra komputerowa nie pójdzie bez komputera a konsolowa bez konsoli…

Zainstaluj to www.dobreprogramy.pl/Game-Booster,Progr … 26748.html

Pobierz sterownik karty http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Dodatkowo zdefragmantuj sam folder z grą. Przed grą wyłącz wszystkie gg i tego typu.

Powinno coś dać.

Dziś zrobiłem reinstalke windowsa i nadal to samo :confused:

Gdy patrzę na ognisko lub na wodę gra się zacina a jak na skałę lub na ziemie to jest git. Nie wiem czemu tak jest, bo jak wcześniej pisałem gra kiedyś chodziła mi płynnie, nawet gdy miałem karte 128 MB.

Niestety defragmentacja też nic nie dała.

Zapomniałem dodać że dysk mam podzielony na 3 partycje oraz to że w stanie spoczynku komputer używa ponad 400 MB pamięci RAM, co jest dla mnie troche dziwne

A ja zwracam uwagę że gra to kod który może być optymalizowany na różne sposoby i na jednym sprzęcie działa lepiej na innym gorzej, i nie zawsze lepszy komputer pozwoli cieszyć się absolutnie płynną grą. #-o

Gothic 3 np. będzie się zacinał niezależnie od komputera, co jakiś czas, choć sam framerate może być wysoki, być może wykorzystanie SSD odczytującego dane z prędkością min ~500MB/s coś by pomogło…

W Gothicu 2 też różne cuda się działy, jak kiedyś grałem na geforce 7600gt to grać się nie dało bo w mieście miałem jakieś 5fps.

Fentick A sterowniki zainstalowałeś? To może być przyczyna na 99%.

Tak, zainstalowałem.

Nie bój się, ja na kompie wartym 150-200zł pocinałem w Gothica1 ile wlezie, teraz chciałem se przypomnieć czasy na:

warty jakieś 2600 zł ( ponad 15 razy więcej niż stary ) i gra ścinała niemiłosiernie w jaskiniach itp. Po prostu to stara gra w dodatku dziwnie i słabo zoptymalizowana.