Zmniejszenie zdjęć na żądany wymiar-6cm x 6,5cm

Witam!

Potrzebuję do szkoły zdjęć, które po wydrukowaniu będą miały wymiary : 6cm x 6,5cm. Próbowałem zmniejszyć w paincie ,ale tam zamiast pomniejszyć zdjęcie, zostaje tylko część o wymiarach 6x6,5 cm. Potrzebuję tego pilnie!! Pomocy!

Pozdrawiam!

Nie wiem, czy masz dostęp do Microsoft Photo Edytora (składnik Office’a). Tam w opcji “Drukuj…” jest możliwość ustawienia rozmiarów wydruku zdjęć.

Akurat mam dostęp, ale będę drukował na innym komputerze i nie mam pewności czy jest tam Phot Edytor. Jest może inny sposób?

Dodane 02.10.2013 (Śr) 17:25

@up

P.S Mógłbyś podać dokładny proces jak zmienić rozmiar? Bo sprawdziłem teraz : plik\drukuj i nic nie ma.

Dodane 02.10.2013 (Śr) 17:30

Lub powiedzcie ile takie zdjęcie będzie miało pikseli tzn. np. 2222x222. Bo może uda się zmniejszyć w Microsoft Photo Edytor ,dam radę zmniejszyć na piksele.

Polecam IrfanView .

http://www.download.net.pl/3214/JPEG-Resampler/ lub tu zajrzyj: dobry-program-konwersji-zdiec-t379913.html A tu masz filmik dla programu z pierwszego linka: http://jpeg-resampler.software.informer.com/ . Tu po angielsku, ale znajdziesz również program w języku polskim.

W tym momencie pojawia się okienko “Drukowanie”, w którym odhaczam kratkę “Dopasuj do strony” i już mogę dowolnie ustalić wymiary w centymetrach drukowanej fotografii > OK i przechodzi do drukowania. Tak jest u mnie na edytorze z Office’a XP.