Zmniejszenie zużycia pamięci Ram w Windows Vista

Czy jest taka możliwośc? Mam na myśli więcej niż tylko optymalizacja usług systemowych, bo to zbyt dużo pamięci mi nie zwalnia. Vista podczas normalnej pracy w spoczynku (zamknięte są wszystkie aplikacje) zużywa mi 40-50% pamięci ram. Wszystko ok tylko, że gram w Gothica 3 i zapewne wiecie, że on też jest pamięciożerny, więc gra mocno mi przycina. Tylko mi nie piszcie, abym się przesiadł na Xp’ka. Mam oryginalną Vistę i nie mam zamiaru instalowac innego systemu.

Może napisz jaki masz komp??

Mi teraz Vista zżera 1.13GB z 3GB RAM.

Ogółem Vista swoje wymagania ma i wiele tutaj zmienić nie możemy :stuck_out_tongue:

Zainstaluj wszystkie poprawki, niektóre zmniejszają zużycie ramu i to:

viewtopic.php?f=22&t=236579

Mi zżera 962MB czyli 47%, ale spróbuj takie coś zrobić PPM na skrót do gry i właściwość zakładka zgodność i zaznacz te dwie opcje:

2d13e20ae37c70d8.jpg

Ale to zazwyczaj w grach robić się automatycznie, podaj jaki masz sprzęt.

Czyli jest dobrze. Vista tyle zżera RAM (ok 1GB). Możesz spróbować wyłączyć niektóre usługi w MSCONFIG, ale jak niewiesz co od czego jest to lepiej nie rób tego bo możesz sobie system zwalić.

Przed chwilą uruchomiłem kompa i od razu jest 1.06GB :confused:

Ja podczas bezczynności ok. 850 MB Ram :slight_smile: , podczas grania w PESA 2009 ok. 1,3 GB Ram…

vista uzwa okoo 900 mb i tak ju jest

:evil: :evil:

a mi vista ultimate 64bit bierze tylko 491mb ;] uruchom -> regedit -> HKEY_LOCAL_MACHINE|SOFTWARE|Microsoft|Windows|CurrentVersion|Explorer -> dodaj wpis DWORD o nazwie AlwaysUnloadDLL -> PPM na nowo utworzony wpis -> modyfikuj -> w polu wartość wpisz 1

tylko pamiętaj że wtedy programy się wolniej ładują ;]

Vista HP 64bit zjada mi obecnie 29% pamięci ram czyli 1,18GB ale po wyłączeniu AutoCAD’a itp programów pamięć spada do ~0,97GB :wink:

Czyli muszę dokupić dodatkowe 2GB Ramu, abym miał 4GB bo 2GB Pamięci RAM to już dzisiaj trochę mało.

Jest jeden sposób okrojenie Visty z nieużywanych funkcji za pomocą vLite. Na bezczynności zżera 810MB z 4GB (ale Vista 32bit). Czyli wiele mniej niż podane wcześniej 900 nie jest, ale zawsze coś… :slight_smile:

mam ten sam problem windows widzi 4 gb ram everest widzi wlozone kosci 4 gb ale pisze ze uzywa tylko 3200. a w biose jest napisane cos takiego:

System Memory

Total: 4096 MB

Appropriated: 896 MB

Available: 3200 MB

pomocy! !!

Mi vista z 512ram zabiera 256ram.

to da sie cos zrobic czy nie?

Jak wyrzucisz programy z autostartu, będziesz używał lekkich programów…

Przy 512 ci chodzi? Ja mam 1GB i zżera mi około 512MB(min 450,max 650).

Powyłączaj niepotrzebne usługi systemowe, jest w internecie pełno poradników.

Vista ma za dużo bezsensownych opcji które nie są używane przez normalnych użytkowników.