Zmniejszenie zużywanej pamięci w Android 4.4.2


(Chojinka) #1

Witam. W telefonie Huawei P7, Android (EMUI 2.3) zjada średnio 50% pamięci i więcej czyli 1100mb, Wyłączyłem wszystkie programy, aktualizacje i co się dało ale wciąż nie jest dobrze. na starszym androidzie 4.2 przy wgraniu wszystkich takich samych programów jest zużycie ramu od 400, więc czego się czepić, co z tym zrobić? Jest opcja zmiany androida na 4.2 czy pozostaje kolejne funkcje systemu wyłączyć aby było więcej ramu-  jakie. 

pamięć:

całkowita 2gb

wolna 261 mb

podręczna 582 mb

buforowana 19 mb


(michq) #2

Jeżeli telefon chodzi Tobie dobrze, to nie ma co kombinować. :slight_smile: Jak uruchomisz aplikację wymagającą większej ilości RAM, to system zwolni odpowiednią ilość poprzez ubicie niepotrzebnych aplikacji. Aplikacje są po to przechowywane w pamięci operacyjnej, aby się szybciej uruchamiały. Najmniej sensu ma korzystanie z task killerów - i tak system po chwili ponownie załaduje aplikacje, a to powoduje tylko straty energii. Jak koniecznie chcesz zwolnić trochę pamięci operacyjnej, to skorzystaj z Greenify - jednak przy 2 GB RAM to mija się z celem.


(Chojinka) #3

Greenify miałem zainstalowane ale nie robiło żadnej różnicy, teraz jest bez i w zasadzie działa tak samo długo. chodzi o to że mam starszą wersję huawei P6 z androidem 4.2 i wszystko tam lepiej chodzi i szybciej a pamięci wykorzystuje od 300mb a nie 800, zdjęcia się nie przycinają itd. Sprawdziłem zużycie procesora ale jest znikome więc pozostaje zbyt duże zużycie pamięci, jeśli nadmiaru wbudowanych opcji nie da się usunąć to może można cofnąć system lub zainstalować Androida 4.2?


(michq) #4

Jeśli uważasz, że po aktualizacji telefon działa zdecydowanie wolniej, to na początku skorzystaj z opcji przywrócenia ustawień fabrycznych. Jak telefon dalej nie będzie spełniał Twoich wymagań, to wtedy przywróć poprzednią wersję systemu.

Tak właściwie, to w Android 4.4.x poprawione zostało zarządzanie pamięcią operacyjną i system został zoptymalizowany. Jeśli po przywróceniu ustawień fabrycznych telefon dalej będzie miał przycięcia, to po prostu Huawei się nie przyłożył do optymalizacji.