Zmnieszanie się ilości miejsca na dysku systemowym

Chodzi o to że nagle na tym dysku systemowym zrobiło się bardzo mało miejsca. Miałem tam wolne ok. 20-25GB a teraz jest 5GB. Pamiętam że kiedyś miałem taki problem ale wtedy go szybko rozwiązałem bo chodziło o jakieś kopie zapasowe itd. a tutaj jak już sprawdziłem kopia zapasowa jest nawet jeszcze nie skonfigurowana. Wczoraj bawiłem się w udostępnianie filmów z komputera na komputer, ale nic z tego bo komputery są zbyt od siebie oddalone i filmy tylko zamulały. I tak się zastanawiam czy to przypadkiem nie tym coś naknociłem. Dodam jeszcze że gdy jestem w tym folderze C:\Users\lenovo\AppData\Local\Microsoft\ i kliknę właściwości folderu Windows który znajduje się w folderze Microsoft to pisze że zajmuje on 34,2GB a gdy wejdę do tego folderu, zaznaczę wszystkie pliki i otworzę właściwości to pisze że zajmują one 751MB, łącznie z folderami i plikami ukrytymi. Nie mam już pomysłów. Z góry dziękuję za pomoc ;D

Moja dziewczyna miała podobny problem. Jeden ze sterowników robił taki myk że robił kopię zapasową przegladarki, ale gdzie dokładnie to nie wiem. Ciągle usuwaliśmy to muzykę to filmy a dysk ponownie sie zapychał, w końcu jej tata informatyk odkrył co i jak i chodziło o wadliwy sterownik.

a sprawdzałeś foldery tymczasowe? - pewnie napchało się tych filmików i trzeba poczyścić :smiley:

Przeczyść system programami:

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

http://www.dobreprogramy.pl/System-Ninj … 20570.html

****** że mi powiedziałeś o tych programach bo kompletnie zapomniałem że mam tuneupa na kompie. Właśnie wyczyściłem ok. 600 problemów a w tej chwili defragmentuję C, tak jak to było zalecane. Potem napiszę czy miejsce się zwolniło. Aha i wyczyszczenie folderów tymczasowych nic nie dało, jedynie 300MB.

Ostrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum. Dalsze używanie takich słów skończy się wręczeniem upomnienia.

sprawdź:

  • punkty przywracania systemu

  • pliki hibernacji (jeśli używasz tej opcji)

  • pliki (instalki) pobranych i zainstalowanych aktualizacji systemu

  • pliki tymczasowe aplikacji w folderze użytkownika na C

  • sądząc po nazwie użytkownika używasz laptopa więc mogą to być jeszcze jakieś aplikacje dedykowane przez producenta (np. do robienia backupu systemu/plików)

Dobra już jest w porządku. Zrobiłem w TuneUp’ie konserwację jednym kliknięciem i zwolniło mi 2GB. Dzień później włączam komputer i tu z powrotem 21GB, chyba dzięki temu programowi bo wyskoczył dymek z napisem fragmentacja 1 dysku zbyt duża i wtedy właśnie zobaczyłem że miejsce się odzyskało. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.