Zmodernizowane komputera stacjonarnego do AutoCAD - co wymienić?


(seba47) #1

Witam. Jestem studentem i robie dużo projektów na uczelnie w programie AutoCAD. Dokładna specyfikacja mojego komputera stacjonarnego w podpisie. Co musze wymienić żeby komputer lepiej mi pracował przy używaniu tego programu? W tej chwili mam na nim zainstalowany Windows 8.1 w wersji 64bit. Jeżeli wejdę w menadżer zadań to często w zakładce pamięć często zużycie wynosi 100% i komputer wtedy drastycznie zwalnia. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Sebastian


(falcon89) #2

Jakim budżetem dysponujesz?


(Pawel Aleks) #3

grafe system 64 bit i ra

m min 8 ddr3


(JNJN) #4

Na takiego kompa system 8.1 i to 64 bitowy? max 7 32 bitowy i AutoCAD musi pracować poprawnie, ewentualnie dołożyć 2 GB pamięci.


(seba47) #5

Co do budżetu to jestem w stanie kupować to stopniowo, wiec nie mam jakiejś określonej kwoty na rozbudowę. Partycja zdefragmentowana, antywirus to Gdata. Jeżeli byście mogli to podajcie jakieś sugerowane części :slight_smile:


(Pawel Aleks) #6

jak nie ryzukujesz w necie to panda cloud


(falcon89) #7

Pracujesz w 2D czy 3D?

 

Ja bym optował za zmianą platformy, tzn. płyta, procesor (Intel i5) i pamięć RAM (8GB), plus dysk SSD (128GB), całość wychodzi ok 1600zł.

 

Podaj model zasilacza.


(plotex) #8

jeśli chodzi o autocad to nim szybszy procesror i z dużą ilościa pamięci podręcznej tym szybciej aplikacja działa. Grafikę sobie odpuść, ona jest dobra w przypadku renderowania scen, programy architektoniczne. W przypadku Autocada tylko procek i ewentualnie dysk/ram do szybszego wczytywania aplikacji i projektów. Jak rysujesz to działa tylko procesor. Spradzałem raz co się stanie gdy włożę do stacjonarnego lichą kartę graficzną 2D jeszcze na starej magistrali PCI (nie myslić z PCI Expresem), wynik autocad działa tak samo, gdy zmieniłem na słabszy procek (pozostał po modernizacji) acad zaczał wolniej rysować (jak to sprawdzić: zaznaczasz rysunek, tj. kilkanaście a nawet kilkaset tysięcy kresek, zalezy od złożoności rysunku i kopiujesz w nowe miejsce ale nie kończysz polecenia i widzisz na podglądzie jak tworzy nową kopię, jak szybko). Najgorsze w przypadku autocada, że cały czas korzysta tylko z jednego rdzenia.

W przypadku Twojego kompa, zobaczyłbym co zabiera zasoby na procek (antywirus, inne programy w tle) i jeśli chodzi o RAM to 2GB dla win8 to wg mnie stanowczo za mało. Lepiej zamiast win8 zainstaluj 7 lub nawet xp (btw. xp nie jest taki zły jak w mediach go malują i w pracy spokojnie daje radę).

Jeśli pracujesz dużo w Cadzie to system operacyjny z wodotryskami nie jest Ci potrzebny, tylko, żeby szybko odpalił aplikację.


(Atronics) #9

seba47

procesor

płyta

pamięci

 

plus ewentualnie


(seba47) #10

@pawlik1982 Mam ustawione 4 Gb pamięci wirtualnej. 

@falcon89 Głównie w 2D, robię projekty z budownictwa. Co do zasilacza to trzeba będzie go wymienić w pierwszej kolejności, w serwisie mówili że pociągnie jeszcze jakiś rok.

@plotex Chciałęm zainstalować Windows 7 w wersji 32-bitowej jednak nie mogę przejść procesu instalacji, cały czas wyrzuca mi że mam podłączone jakieś urządzenia USB tyle że nawet jak odepnę to dalej się to wyświetla... Szczegóły w wątku http://forum.dobreprogramy.pl/temat/440631-b%C5%82%C4%85d-przy-instalacji-systemu-windows-7/ jednak do tej pory nikt mi nie odpisał. Mała korekta - Windows 8 zainstalował się normalnie, tylko z Windowsem 7 mam problemy. 

 

Zrzut z menadżera zadań:

http://www.sendspace.pl/file/pic/e85b42de1d46dcbde6cba4e/view


(JNJN) #11

 

A tam, reset biosu baterią i jak płyta DVD z 7 OK musi działać?

 

 


(pstrowsky) #12

Jak chcesz aby aplikacja działała szybko to musisz mieć dla niej wsparcie sprzętowe w postaci odpowiedniego GPU. Zaopatrz się w NV Quadro 600 1GB taka karta daje wsparcie również albo przede wszystkim w rysunkach płaskich 2D, kiedyś kosztowała 600zł, i jest to jedna z najtańszych kart graficznych przeznaczona do pracy z tą aplikacją. Różnica w działaniu będzie drastyczna. Z tym, że komputer i tak będziesz musiał trochę zmodernizować, tak jak napisano wyżej.