Zmulony komputer

Komp muli. Net wolniej chodzi. Przeskanowałem także ad adware. Mam tez komunikakt że your computer is infect. Nie moge wejść na menedzera zadań.Dodam że mam sporo trojanów i innych robali w system32. Zainstalwoałem kaspierskiego to pousuwałem je ale co jakiś czas mi się komp wyłączał. Wziełem przywracanie komputera. I zainstalowałem avasta. Przeskanował ale niektórych virów nie może wziąść w kwarantalną… Oto log. Prosze o sprawdenie

Użyj narzędzia SmitFraudFix (opcja 2). Potem sprawdź co będzie z tego co wskazałem poniżej i usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Pliki zaznaczone kasujesz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Użyj programu ATF Cleaner i przeczyść Current User Temp oraz All Users Temp.

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Po wykonaniu pokaż nowy log z hjt, SilentRunners oraz c:\rapport.txt

Ta czynność trzeba zrobić koniecznie? Już nie mam tego kółka czerwonego i działa mi menedzer zadań

W celu usunięcia szkodników jest to konieczne. Tak więc poczytaj to co napisałem i próbuj, a po wykonaniu nie zapomnij wkleić logów o które prosiłem.

Tak, zrób wszystko jak Adam napisał i wklej nowe logi :slight_smile:

Powiem że przetaktowywałem karte graficzna. I nie miałem zadnych freezów. Teraz “chyba” od pojawienia się virów mam frezy w grach benchamrkach freez trwa 0.5s. Takie małe przycieńcia co około 3minuty w każdej grze. Prock przetaktowany i ramy ale sprawdzałem super pi 16m i przechodzi. Czy to sprawka virusów? Prosze o odpowiedź bo jestem zdesperowany :stuck_out_tongue:

Cóż, nie można tego wykluczyć dlatego wykonaj to co napisałem i wklej logi, o które prosiłem.

Cytat:

O3 - Toolbar: (no name) - {E0E899AB-F487-11D5-8D29-0050BA6940E3} - (no file)

O4 - HKLM…\Run: [spoolsvv] C:\WINDOWS\system32\spoolsvv.exe

O4 - HKCU…\Run: [Windows update loader] C:\Windows\xpupdate.exe

O4 - HKCU…\Run: [WinUpgrade] "C:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\3411093.exe "

O4 - HKCU…\Run: [taskdir] C:\WINDOWS\system32\taskdir.exe

O20 - Winlogon Notify: winsys2freg - C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\Settings\winsys2f.dll (file missing)

O21 - SSODL: BPKQeLmmx - {E4349F03-4E9E-35A9-A32A-7676BBB05253} - C:\WINDOWS\system32

te pliki mam skasować ręcznie w w trybie awaryjnym? Czy przy pomocy jakiegoś progrosa? Bo w tym SmitFraudFix wziełem tylko opcje 2 i na tym skończyłem. Wiec jak z tymi plikami?

Plików zaznaczonych szukasz na dysku i usuwasz ręcznie będąc w trybie awaryjnym, zaś wpisy usuwasz w HJT.

Oto mi chodziło… Zaraz się za to biore i napisze czy znów jest problem… Oby nie :mrgreen:

A i czy usunąc te pliki zaznaczone na czerwono?

Złączono Posty : 19.01.2007 (Pią) 18:30

Złączono Posty : 19.01.2007 (Pią) 18:36

Złączono Posty : 19.01.2007 (Pią) 18:47

Już usunełem te pliki. Był tylko jeden spoolsvv.exe wziełem go w szukajke i usunołem. Oto logi. Gra znów ma przycinki :frowning:

Zaznaczony plik wywalasz, wpis fixujesz. Dajesz nowe logi.

Jest ok.

Możesz przejrzeć: