Zmywarka do zabudowy

Potrzebuję zmywarke do zabudowy taką 45 i do 1300zł. Jaka firma najlepsza? Znajoma ma Elektroluxa i chwali ale ciągle nie jestem przekonany czy Elektrolux czy Whirlpool?

Zmywarka do zabudowy ELECTROLUX ESL 4200LO

Zmywarka do zabudowy WHIRLPOOL ADG 555 IX

Proszę o pomoc w wyborze

Osobiście używam Electroluxa o podanej przez ciebie szerokości,również zabudowanego,tylko znacznie droższy model i niebo bardziej wybajerowany,jestem z tej zmywarki bardzo zadowolony.Jednak z podanych propozycji ten Whirpool wydaje się bardziej funkcjonalny i ten model bym wybrał.

Zmywarka to dobry wynalazek ale zastanów się czy jest Ci na pewno potrzebny. Przecież zmywarka pobiera dużo wody i to nie jest ekonomiczne. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Masz stare dane… :wink:

Nowoczesne zmywarki zużywają znacznie mniej wody, dla 4 osobowej rodziny jest to jak znalazł, myjąc ręcznie zużyjesz więcej wody niż używając zmywarki, wygoda spora, mniej roboty po obiedzie :wink:

Oczywiście że zmywarka pobiera o wiele mniej wody niż się zużywa przy klasycznym ręcznym myciu,nie wspominając o komforcie życia codziennego i błysku naczyń.

Myślę, że nigdy nie było zmywarek, które zużywały więcej wody niż mycie ręczne.

Z tym błyskiem to różnie bywa, u mnie często zdarzają się różne plamki i zacieki. A garnków w ogóle nie wkładam do zmywarki, bo jeszcze nigdy ich nie domyła.

Warto zwrócić uwagę na takie firmy jak Miele, Bosh, Siemens, Liebherr 10+ lat bezawaryjnej pracy. Generalnie czym taniej kupisz, tym krócej będziesz się cieszyć zakupem. W inne firmy nawet bym się nie bawił. Jeśli ma być do zabudowy, to celowałbym we w pełni zintegrowane - przykład W zabudowie lepiej to wygląda. W żadnym wypadku nic co jest montowane w PL.

@dawidek1234: Spróbuj umyć ręcznie naczynia w wodzie o temperaturze 60 st C - I to by było na tyle na temat jeśli chodzi o wyższość zmywarki nad ręcznym zmywaniem garów.