Znacie przyczyny dla czego plik SP3 niechce się scalić

(Kurss1005) #1

Hej, ściągnełam ze strony MS SP3 do Win XP HE SP2 próbowałam go scalić a tu figa komunikat,że nie może tego zrobić.Znacie może przyczynę tego?

(Adam Bialek) #2

A w jaki sposób to robisz?

(Kurss1005) #3

Tak mi polecono w tym watku plyta-instalayjna-win-sp2-wykorzystana-naprawy-t423635.html :arrow: gdzie po scaleniu mam wypalić to ImgBurnem

(kosti1) #4

nltem zintegrujesz sp

(grand) #5

:arrow: tutaj masz tutorial dotyczący obsługi programu (w tym integracja SP)

:arrow: nLite 1.4.9.1

(Kurss1005) #6

Jaki rozmiar nitu? alem ślepa wzięłam "L" za 'i" przepraszam za komentarz.

(Adam Bialek) #7

Tu masz dokładnie opisane: http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1705,1,Integracja_dodatku_SP3_z_obrazem.aspx

(kosti1) #8

http://www.dobreprogramy.pl/nLite,Progr ... 12352.html tu masz rozpakuj obaz systemu na dysk i wskaż go w nlite

(Piotrkijak) #9

Dokładnie, zintegruj sobie go nlite'm i wtedy po wypaleniu obrazu na płytkę zabootuj ją i po zaakceptowaniu licencji klawiszem f8 naciśnij klawisz r, co spowoduje, że instalator zaktualizuje Ci system do sp3. Danych nie musisz kopiować, ponieważ instalator ingeruje wyłącznie w pliki Windowsa, tak więc Twoje pliki zostaną nienaruszone.

(Kurss1005) #10

Mam kompa i System scalony z SP3, tylko płyta ma dalej SP2. No dobra wypalam a jak zrobić bootwanie?

(Piotrkijak) #11

No to tak jak było napisane, wkładasz płytkę z sp2 do napędu, uruchamiasz nlite, wskazujesz mu napęd w którym masz płytkę z Windowsem, klikasz ok, następnie wskazujesz folder do którego pliki mają być przekopiowane, naciskasz ok i czekasz, aż pliki się przekopiują. Po przekopiowaniu zaznaczasz integracja dodatku service pack oraz bootowalny obraz iso, naciskasz dalej, wskazujesz programowi plik z sp, i czekasz aż program zrobi swoje. Teraz znowu wciskasz dalej, wpisujesz etykietę płyty, lub pozostawiasz taką jaka jest, wybierasz utwórz obraz iso, wskazujesz gdzie ma obraz zapisać i czekasz chwilę. aż obraz się utworzy. Po utworzeniu obrazu zamykasz program, odpalasz Nero czy jaki tam masz program do nagrywania, wybierasz wypalenie płyty z obrazu iso i wypalasz z jak najniższą prędkością, aby uniknąć sypania błędami odczytu przez instalator.

(Kurss1005) #12

Zapisało mi się spakowane. Tak mam być? Mam Nero i tylko utwórz dysk startowy to to?

(grand) #13

Tak ma być (jest to obraz *.iso). W nero wybierasz opcję _ Nagraj obraz na dysk _ lub podobnie i nagrywasz z małą prędkości. Jeżeli nic nie pokręciłaś w nLite nagrana płyta powinna być bootowalna.

(Kurss1005) #14

NIe pokręciłam i jest botowalna.Uf nareszci e choćczasu było mali dlatego dopiero teraz.

Dzięki wszystkim za rady.