Znaczący spadek wydajności po zmianie zasilacza - Asus X73TK

(LISTI) #1

Witam,

od razu piszę, że nie wiedziałem, gdzie zamieścić ten temat, więc napisałem go tutaj. Od razu zwracam się z prośbą do administracji forum, o ewentualne przeniesienie topicu.

A teraz do sedna sprawy. Przedwczoraj mój oryginalny zasilacz, a w zasadzie ładowarka do Asusa X73TK uległ uszkodzeniu(po chwili sam się wyłączał, przy mierniku wskazywał nagły spadek V). Wymieniłem go na zasilacz WhiteEnergy o takich samych parametrach(więc od razu możemy odrzucić tu winę złego doboru). Jednak po tej wymianie coś mnie zaniepokoiło. Przy oryginalnym zasilaniu fps w grze CS:GO oscylowały w granicach 80-110fps'ów, gdy teraz osiągam marne 30. W ustawieniach Catalyst Control Center wciąż mam ustawione wszystko na wysoką wydajność, więc nie powinno być problemu.

Pamiętam, że całkiem przypadkowo znalazłem w internecie poradę, żeby zmienić coś w zasilaniu(o ile dobrze pamiętam to przy użyciu CCC), jednak teraz jak na złość nie mogę tego odnaleźć(temat wcale nie tyczył się spadku fps'ów). Jesteście w stanie mi z tym pomóc?

Zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie znajdzie się taki maruder, który napisze "Laptop nie powinien służyć do gry, kup PC.". Może i ma rację, ale co tam, nie o to tutaj proszę.

Poniżej zamieszczę screeny z CCC, może ktoś wie o czym mówię i będzie w stanie mi pomóc. Byłbym dozgonnie wdzięczny.

Pamiętam również, że znalazłem kiedyś pomoc na to na Waszym forum. Jeden z użytkowników zalecił pogrzebanie w opcjach zasilania, jednak teraz nie mogę znaleźć tego tematu, a zarazem odpowiedzi na moje pytanie...

Pozdrawiam!