Znaczek "play" (odtwarzania) przy filmach i animacjach opera


(Stały_bywalec) #1

Witam. Od dwóch dni mam taki mały problem, że przy odtwarzaniu filmów na youtube pojawia się znaczek play 5f9384e77b2cd26am.pngTo samo jest gdy są jakieś gify na stronach czy filmy na onet.pl Przyznam że jest to dośc denerwujące. W firefox'ie nie mam tego problemu. Jak temu zaradzić? Nie przypominam sobie żebym instalował jakieś dodatkowe oprogramowanie co mogłoby to blokować typu firewall czy inne takie bezdety.


(szymon189) #2

Masz zaznaczone “Włącz obsługę wtyczek” ?


(Stały_bywalec) #3

Miałem włączoną. Gdy wyłączyłem obsługę wtyczek (wszytskich bo tak zrobiło) to na YT w okienku gdzie są filmy napisało mi że muszę uaktualnić flashplayera. Pobrałem, zainstalowałem i dalej nic. Teraz to już w ogóle YT nie działa… Jakieś porady? Przy włączonej wtyczce Shockwave Flash - 10,2,159,1 pokazuje sie znaczek play ale gdy ją wyłącze to już w ogólnie nie mogę oglądać filmów na YT. Ani w kij ani w oko…


(Cobra000) #4

Na dole, po lewej stronie masz zieloną lub niebieską ikonkę, kliknij tak, żeby stała się szara. ( jednym słowem: wyłącz operę Turbo)


(Marek Krakus) #5

Masz zaznaczone -włącz obsługę wtyczek na żądanie.Odznacz to w karcie ustawienia-preferencje-zawartość.


(Stały_bywalec) #6

Dzięki bardzo. Pomogło!


(Marek Krakus) #7

Włączanie wtyczek na żądanie ,na własne życzenie trochę przyśpiesza ładowanie stron(podobnie działa Flashblock).

Ale jak tobie pasuje tak-to fajnie.Pozdrawiam.


(Stały_bywalec) #8

Wyczułem jakby troszke ironii. Jeśli masz jeszcze jakiś dodatkowy sposób na to to chętnie poznam, byle tylko pozbyć się tegop “play”, którego już sie pozbyłem w ww. sposób jak mi zaradziłeś.


(Marek Krakus) #9

Nie ironia.Po prostu tylko małe objaśnienie.Tego play nie da się pozbyć inaczej.Albo włączasz wtyczki(flash)na stałe,albo na życzenie.Myślę , że jeszcze można by pokombinować w ustawieniach-preferencje dla witryn.Ja youtube oglądam rzadko i mam wtyczki na żądanie.