Znaczne spowolnienie komputera

Cześć, gdzieś od wczoraj komputer strasznie mi spowolnił. Np. w czasie pisania czegoś, dużo szybciej piszę, niż tekst pojawia się na ekranie. A np. taka Fifa 14, czy Civilizations V nagle zaczęły strasznie się zacinać i opóźniać. Nawet głupie gry w przeglądarce się zacinają. Ogólnie wszystko działa w dużym opóźnieniu/zacina się.  ;/

 

Przeskanowałem komputer CCleanerem (rejestr też) oraz Esetem. Zrobiłem też defragmentację.

Niedawno zainstalowałem nowy sterownik od Nvidii, ale to było parę dni wcześniej, niż zaczęły się problemy z komputerem.

 

Jakieś pomysły?

Podaj dokładną specyfikacje komputera. Wyczyść komputer z kurzy, jeżeli takowy jest.

Karta graficzna - Nvidia GeForce Gtx 550 Ti

4GB Ram

Procesor - Amd Athlon II X2 280  3,60GHz

Windows Vista Buisness 64 bitowy

Zobacz, w jakim stanie jest dysk, czy nie ma bad sektorów, jak dobrze piszę.

Eset Smart Security 7

 

Edit: Właśnie coś zauważyłem, sprawdziłem, i rzeczywiście mniej więcej tak jest, mianowicie: 

Problem występuje głównie przy grach/programach wymagających Directx 10/11.

Dlatego też, jak wczoraj próbwałem zagrać w Cywilizacje, to problem znikł, kiedy je odpaliłem w wersji Directx 9.

A jest tak mniej więcej od wczoraj, kiedy odpaliłem Civilizations V pierwszy raz po instalacji, przez steam.

A zawsze kiedy odpala się grę przez steam, pierwszy raz od jej zainstalowania, to na początku jest ta wstępna konfiguracja i instalacja wszystkich tych vcredist i directx.

Możliwe, że steam, kiedy instalował po raz któryś tego directx to coś pomieszał?

 

Edit2: Odinstalowałem aktualizację w której był Directx 11, aby go zainstalować ponownie. Ale kiedy próbuję zainstalować spowrotem tą aktualizację, to wyskakuje jedynie że :Następujące aktualizacje nie zostały zainstalowane: <nazwa tej aktualizacji>

 

Edit3: Dziś już drugi raz miałem błąd, żeby zmienić Windows Aero na coś innego, bo komputer jest mało wydajny, nigdy jeszcze tego błędu nie miałem, więc coś chyba jest nie tak?

 

Edit4: I kolejny edit :stuck_out_tongue: Dobra, format systemu chyba pomógł, w razie czego będę pisał. Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: