Znaczne zmniejszenie rozdzielczości po zainstalowaniu sterowników karty graficznej

Jest. Udało się, ale nawet nie wiem dokładnie jak i z jakiego powodu. Usunąłem pliki przez polcenie Windows+R ,appwiz,cpl". Usunąłem jeden dostępny sterownik Intel i ten menedżer Radeona. Zresetowałem komputer: dalej problem. Wystarczyło, że włączyłem tryb awaryjny. Od razu wyskoczył komunikat o pomyślnej instalacji sterowników Grafiki HD Intel. Wyłączyłem ponownie system, po pojawieniu się loga Windowsa ekran zrobił się czarny na ponad pięć minut i wszystko wróciło do normy. Teraz mam z rekomendacją ustawienie na 1366 x 768 ale bez kolejnych możliwości wyboru.  Poza tym, gdy podjeżdżam na uruchomione programy na pasku zadań to nie pojawia się już okienko poglądowe, a tylko napis (ale to szczegół, który nie jest mi zbytnio potrzebny). Wszystko już jest raczej okey. Masz jakieś dodatkowe wskazówki?

Ogólnie to ogromne dzięki za wytrwałość i pomoc. ,Karma" wraca.

Intel HD to grafika od procesora. Nie wiem, czy uda Ci się zainstalować ten sterownik od Radeona, ponieważ to jest ważniejsze. No chyba, że nie będziesz grał w wymagające gry. :smiley:

Jak zainstaluje na początek sterowniki do karty zintegrowanej to później nie powinno być problemów z instalacją sterowników do karty dedykowanej. Po drugie, sterowniki najbezpieczniej pobrać ze strony producenta laptopa - może i są w starszej wersji, ale w większości przypadków nie powinny sprawiać żadnych problemów. W przypadku laptopów firmy Dell wystarczy wyszukać sterowniki na stronie producenta urządzenia po Service Tagu, w ten sam sposób możemy sprawdzić specyfikację naszego laptopa. 

Po instalacji sterownika ze strony producenta miałem właśnie problem z mniejszą rozdzielczością. Jak dalej ,mogę się bawić"? Dzięki raz jeszcze.