Znaczne zmniejszenie rozdzielczości po zainstalowaniu sterowników karty graficznej

Cześć,

Po instalacji gry zostałem ,poproszony" o aktualizację sterowników karty graficznej. Problem pierwszy pojawił się podczas, gdy program Intela sprawdzał, jaką mam kartę i wersję sterowników. Przy końcowej fazie wyszukiwania otworzył się czarny ekran ,windows32" i po kilku sekundah wystąpił błąd krytyczny z informacją, że za minutę nastąpi zresetowanie systemu. Szukałem wskazówek na stronie producenta laptopa: tam znalazłem nowsze sterowniki. Po ich instalacji i zresetowaniu komputera nastąpiło całkowite pogorszenie: bardzo niska rozdzieloczość. Nie mogę jej zmienić w panelu rozdzielczości. Ikonki są straszne duże, po i tak ustawieniu ich na najmniejsze.

Próbowałem przywracania systemu: z tego samego dnia i kilku dni wcześniej. Efekt? Błąd w końcowej fazji przywracania. Po zresetowaniu sprzętu wyskakuje informacja o niepomyślności zadania i sugestia kolejnej próby przywracania. Nie mam już sił. Odpalalem jeszcze przez program ratunkowy błędy systemu: jest z godziny 16 po instalacji sterowników: Intel Video Graphics… Po zaznaczeniu go system informuje, że nie może sobie z nim poradzić.

Jakieś sugestie, rady?

Będę wdzięczny.

Cześć,

jaki masz system, jaki model laptopa, jaka to gra? Może uruchom po prostu tryb awaryjny i usuń te sterowniki, a potem zainstaluj starsze, czasami nowsze nie oznacza lepsze. 

Win 7HP, 64bit, Dell Inspiron 15r, gra: FS15. Jak te sterowniki mogą nazywać się w trybie awaryjnym? By za dużo nie usunąć. :slight_smile:

Coś z Radeonem. 

Nie jest to Radeon, bo nawet jak program z tej firmy wyszukiwał sterowników do systemu, to wskazał, że grafika Intela siedzie :wink: Czy chodziło Ci o sterownik z nazwą ,Radeon".

No… tak, raczej powinna być cząstka “Radeon”, bo masz właśnie grafikę Radeona.

Jak może być grafika Radeona, skoro mam kartę graficzną Intel? :slight_smile: Nawet ich program podczas sprawdzania aktualnych sterowników nie wykrywa sprzętu na moim laptopie? W kategorii mam tylko: Intel HD Graphics: nawet bez wyposzczególnionego modelu.

Może wcale nie masz sterownika do karty graficznej. Intel Graphics jest to grafika zintegrowana od procesora, a raczej w bardzo wymagające gry to na niej nie pograsz.  Zainstaluj to - http://www.amd-drivers.com/download-MobilityHD5470-mobility-driver-for-Windows7-64bit.html. Jeśli to ta karta oczywiście, ale sprawdzałem specyfikacje tego laptopa i widniała ta karta. 

Który plik mam wybrać po ściagnięciu programu całego? Musiałem wypakować WinRarem.

Jakie są? Zapewne install.exe

Tak, masz rację. Niestety, po instalacji sterowników i informacji o pomyślnej aktualizacji problem nadal występuje. Maksymalna rozdzielczość to 1024 x 768. Ręce opadają, ale się nie poddaję.

Zainstaluj Driver Booster i zaktualizuj wszystkie sterowniki.

Przy niektórych pozycjach pojawiła się funkcja rebboting. Robić to?

Tak

Robiłem wszystko jak należy. Niestety, rozdzielczość dalej pozostaje taka jaka jest. Instalator z urządzenia aktualizował po rebootingu Intel HD Graphics, jednak pojawiło się niepowodzenie. Są jeszcze jakieś wyjścia z tej sytuacji?

Komunikat z systemowego instalatora sterowników. Intel HD Graphics zawiódł.

20160404_220641.thumb.jpg.83e175bc851c16

Nie mogę odczytać screen shota, jakiś błąd serwera. Zawsze możesz ręcznie zmienić rozdzielczość.

I zainstaluj te - http://www.amd-drivers.com/download-RadeonHD7670M-mobility-driver-for-Windows7-64bit.html

Chodzi o to, że systemowy instalator sterowników nie może poradzić sobie z Intel HD Graphics. Jak ręcznie mogę zmienić? Kiedyś miałem nawet 5 opcji, a teraz jest tylko informacja o 1. (Default monitor) on i tylko dwie rozdzielczości do wyboru. Ręcę opadają normalnie :wink:

Pojawia się ostrzeżenie, że jak wybiorę rozdzielczość 1290 x 960 to mogą pojawić się problemy, lecz nawet nie mam wyboru by takiej dokonać.

Spróbuj tamte co podałem wyżej. Jeśli nie będą się chciały zainstalować odinstaluj stare.

PS. Na tej stronie musisz poszukać klawisza “Download Driver” w pierwszej grupie.

,Błąd instalacji pakietu". Wcześniejsze sterowniki usunąłem. Może karta wysiadła? Ale do przedwczoraj jeszcze normalnie działała.

Wybór opcji w rozdzielczości ekranu. Wszystkie sterowniki jakie mogłem odinstalowałem. Zresetuję system i jeszcze raz spróbuję zainstalować sterownik.

ScreenShot_20160405000510.thumb.png.924d

A jak nie będzie chodziło to spróbuj Windows 10, sam znajdzie sterowniki.