Znaczne zmniejszenie rozdzielczości po zainstalowaniu sterowników karty graficznej

(pogromcachess) #1

Cześć,

Po instalacji gry zostałem ,,poproszony" o aktualizację sterowników karty graficznej. Problem pierwszy pojawił się podczas, gdy program Intela sprawdzał, jaką mam kartę i wersję sterowników. Przy końcowej fazie wyszukiwania otworzył się czarny ekran ,,,windows32" i po kilku sekundah wystąpił błąd krytyczny z informacją, że za minutę nastąpi zresetowanie systemu. Szukałem wskazówek na stronie producenta laptopa: tam znalazłem nowsze sterowniki. Po ich instalacji i zresetowaniu komputera nastąpiło całkowite pogorszenie: bardzo niska rozdzieloczość. Nie mogę jej zmienić w panelu rozdzielczości. Ikonki są straszne duże, po i tak ustawieniu ich na najmniejsze.

Próbowałem przywracania systemu: z tego samego dnia i kilku dni wcześniej. Efekt? Błąd w końcowej fazji przywracania. Po zresetowaniu sprzętu wyskakuje informacja o niepomyślności zadania i sugestia kolejnej próby przywracania. Nie mam już sił. Odpalalem jeszcze przez program ratunkowy błędy systemu: jest z godziny 16 po instalacji sterowników: Intel Video Graphics.... Po zaznaczeniu go system informuje, że nie może sobie z nim poradzić.

Jakieś sugestie, rady?

Będę wdzięczny.

(jakubgross) #2

Cześć,

jaki masz system, jaki model laptopa, jaka to gra? Może uruchom po prostu tryb awaryjny i usuń te sterowniki, a potem zainstaluj starsze, czasami nowsze nie oznacza lepsze. 

(pogromcachess) #3

Win 7HP, 64bit, Dell Inspiron 15r, gra: FS15. Jak te sterowniki mogą nazywać się w trybie awaryjnym? By za dużo nie usunąć. :slight_smile:

(jakubgross) #4

Coś z Radeonem. 

(pogromcachess) #5

Nie jest to Radeon, bo nawet jak program z tej firmy wyszukiwał sterowników do systemu, to wskazał, że grafika Intela siedzie :wink: Czy chodziło Ci o sterownik z nazwą ,Radeon".

(jakubgross) #6

No… tak, raczej powinna być cząstka “Radeon”, bo masz właśnie grafikę Radeona.

(pogromcachess) #7

Jak może być grafika Radeona, skoro mam kartę graficzną Intel? :slight_smile: Nawet ich program podczas sprawdzania aktualnych sterowników nie wykrywa sprzętu na moim laptopie? W kategorii mam tylko: Intel HD Graphics: nawet bez wyposzczególnionego modelu.

(jakubgross) #8

Może wcale nie masz sterownika do karty graficznej. Intel Graphics jest to grafika zintegrowana od procesora, a raczej w bardzo wymagające gry to na niej nie pograsz.  Zainstaluj to - http://www.amd-drivers.com/download-MobilityHD5470-mobility-driver-for-Windows7-64bit.html. Jeśli to ta karta oczywiście, ale sprawdzałem specyfikacje tego laptopa i widniała ta karta. 

(pogromcachess) #9

Który plik mam wybrać po ściagnięciu programu całego? Musiałem wypakować WinRarem.

(jakubgross) #10

Jakie są? Zapewne install.exe

(pogromcachess) #11

Tak, masz rację. Niestety, po instalacji sterowników i informacji o pomyślnej aktualizacji problem nadal występuje. Maksymalna rozdzielczość to 1024 x 768. Ręce opadają, ale się nie poddaję.

(jakubgross) #12

Zainstaluj Driver Booster i zaktualizuj wszystkie sterowniki.

(pogromcachess) #13

Przy niektórych pozycjach pojawiła się funkcja rebboting. Robić to?

(jakubgross) #14

Tak

(pogromcachess) #15

Robiłem wszystko jak należy. Niestety, rozdzielczość dalej pozostaje taka jaka jest. Instalator z urządzenia aktualizował po rebootingu Intel HD Graphics, jednak pojawiło się niepowodzenie. Są jeszcze jakieś wyjścia z tej sytuacji?

Komunikat z systemowego instalatora sterowników. Intel HD Graphics zawiódł.

20160404_220641.thumb.jpg.83e175bc851c16

(jakubgross) #16

Nie mogę odczytać screen shota, jakiś błąd serwera. Zawsze możesz ręcznie zmienić rozdzielczość.

I zainstaluj te - http://www.amd-drivers.com/download-RadeonHD7670M-mobility-driver-for-Windows7-64bit.html

(pogromcachess) #17

Chodzi o to, że systemowy instalator sterowników nie może poradzić sobie z Intel HD Graphics. Jak ręcznie mogę zmienić? Kiedyś miałem nawet 5 opcji, a teraz jest tylko informacja o 1. (Default monitor) on i tylko dwie rozdzielczości do wyboru. Ręcę opadają normalnie :wink:

Pojawia się ostrzeżenie, że jak wybiorę rozdzielczość 1290 x 960 to mogą pojawić się problemy, lecz nawet nie mam wyboru by takiej dokonać.

(jakubgross) #18

Spróbuj tamte co podałem wyżej. Jeśli nie będą się chciały zainstalować odinstaluj stare.

PS. Na tej stronie musisz poszukać klawisza “Download Driver” w pierwszej grupie.

(pogromcachess) #19

,Błąd instalacji pakietu". Wcześniejsze sterowniki usunąłem. Może karta wysiadła? Ale do przedwczoraj jeszcze normalnie działała.

Wybór opcji w rozdzielczości ekranu. Wszystkie sterowniki jakie mogłem odinstalowałem. Zresetuję system i jeszcze raz spróbuję zainstalować sterownik.

ScreenShot_20160405000510.thumb.png.924d

(jakubgross) #20

A jak nie będzie chodziło to spróbuj Windows 10, sam znajdzie sterowniki.