Znak zakaz ruchu-czy obowiązuje

(Maciejboss) #1

Mam takie pytanie w sprawie umiejscowienia znaku czy jest prawidłowy i strażnik miejski ma prawo wystawić mandat

znaksv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

(Bartolini234) #2

Jeśli za znakiem są tereny mieszkalne,pod znakiem powinien być kolejny informujący o możliwości ruchu przez mieszkańców lub dojeździe do posesji(tak MNIE się wydaje).Jeśli wystawiono ci mandat za parkowanie,a ty możesz udowodnić,że tam mieszkasz,nie powinno być problemów.

To mój wniosek,mam nadzieję,że prawidłowy-jeśli nie,proszę o poprawienie :slight_smile:

(lith) #3

Jak dla mnie to nie obowiązuje, bo jest nie z tej strony. Chociaż jeżeli to teren prywatny to jego właściciel ustala zasady, ale mandatu za to nie dostaniesz też wtedy.

(Drobok) #4

Skoro tam nie ma żadnej tabliczki to zakaz ruchu w obu kierunkach dotyczy wszystkich (taka jest moja interpretacja), radziłbym iść na jakieś forum prawne :slight_smile:

(lith) #5

Tyle, że znaki drogowe ustawia się po prawej stronie. Najwyżej mogą być powtarzane po lewej.

(Drobok) #6

Rzeczywiście. Jeśli rysunek jest napisany poprawnie, to miałeś możliwość nie przyjęcia mandatu. Jednak jeśli go przyjąłeś już po fakcie :slight_smile:

(Kpc21) #7

Po co zakładać tematy na forum prawnym? Wystarczy wyszukiwarka:

http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/ ... ronie.html

(Maciejboss) #8

fote cykne przy okazji to będzie oczywiste,ale mandatu nie przyjełem bo tylko kartka w celu wezwania art 92