Znaki specjalne ALT+jakaś liczba

Ostatnio szukałem na necie jak napisać interrobang (wykrzyknik i zgadywanka razem) albo odwróconą zgadywankę. I znalazłem że trzeba wcisnąć ALT + 8253 żeby wyszedł interrobang a aby wyszła ta zgadywanka to ALT + 1567. Tylko że jest problem bo mi się wydaje że nie mogę tego napisać bo mam klawiaturę Polską. Normalnie mogę napisać te znaki w wordpadzie albo MS Office Word ale gdziekolwiek na internecie to nie. Co mam zrobić?

O ile się orientuję, to przy pomocy klawisza Alt i liczby wpisanej na klawiaturze numerycznej uzyskuje się dowolny znak ASCII - ale numer musi być z zakresu 0-255 (np. Alt + 65 => znak “A”).

Być może w opisywanym przez Ciebie przypadku chodzi o przytrzymanie klawisza ALT i wpisanie 4 kolejnych cyfr (raczej z klawiatury numerycznej)?

Witam

Na tej stronie na samym dole masz wypisane jakie znaki, przy pomocy kodów ASCII (alt+sekwencja cyfr na klawiaturze numerycznej) wprowadzisz za pomocą polskiej klawiatury. Jeżeli chcesz wprowadzać znaki diaktryczne z innych języków musisz zainstalować sterownik klawiatury dla tego języka, w tym przypadku chyba Hiszpańskiego.