Znaki w klawiaturze numerycznej

Zaczne może od objaśnienia. 8) Przytrzymujac prawy alt, wpisujac odpowiednia kombinację na klawiaturze numerycznej i puszczajc ostatecznie prawy alt otrzymujemy ciekawe znaki np. alt : num home ; num 8 ; num PgUp , otrzymujemy tzw. paragraf §. Poszukuje jakiejś listy kombinacji jeżeli nie wszystkich to chociaż co ciekawszych :D.

Pawek kiedyś napisał i daj taki link jest tu dużo tricków na klawiaturze numerycznej

“Tutaj masz wszystkie skróty z klawiatury numerycznej”:

http://www.pawek.piwko.pl/klawiatura numeryczna.txt

U mnie ten link nie “wchodzi” czy tylko u mnie?Pozdrawiam.

Trzeba wpisać pełną nazwę

www.pawek.piwko.pl/klawiatura numeryczna.txt

Otworzy się okno z zapytaniem

o zgodę na ściągnięcie i zapis na dysk

Wielkie dzięki, dokładnie o to mi chodziło. Co ja bym zrobił bez tego forum :D. Dzięki jeszcze raz.

A czemu zniknął mój post, gdzie o tym pisałem :?: Dobrze, że ktoś chociaż zapamiętał adres :mrgreen: Zgadza się, trzeba całość wpisać w polu A** dres**.

W razie czego adres alternatywny (mirror):

http://free.of.pl/h/historia/klawnum.txt

Post o którym mowa, znajduje się tu >

> Forum: Oprogramowanie / Temat: Skróty klawiatury.

PS.

Z tym, że ja go nie przenosiłem. Zapewne sam tam pisałeś :slight_smile:

Jest jeszcze prostszy sposób:

Możesz użyć narzędzia systemowego o nazwie Tablica znaków (nie wiem czy standardowo instaluje się wraz z systemem, więc być może trzeba będzie doinstalować).

Po uruchomieniu tego programu masz listę wszystkich znaków dostępnych dla wszystkich zainstalowanych w systemie czcionek. Jeżeli chcesz zobaczyć jakiego klawisza trzeba użyć aby osiągnąć efekt np. ‰

to wystarczy zaznaczyć ten symbol i w prawym dolnym rogu okienka programu pojawi się stosowna kombinacja klawiszy…

Za pośrednictwem tego programu można również kopiować konkretne znaki. Wtedy np. w Wordzie ustawiamy tylko odpowiednią czcionkę np. Windings, w tablicy znaków wybieramy odpowiedni znak, kopiujemy go i wstawiamy do dokumentu :wink:

Najprostsze - zawsze najlepsze :slight_smile:

A tablica znaków instaluje się razem z systemem.

Racja, topicy mi się pomyliły :oops: Ale teraz wszystko O.K.

Tablica znaków w WinXP instaluje się standardowo. W każdym razie nie jest nieomylna. Czasami znaczek z tablicy jest zuoełnie nny niż ten wklejony np. do notatnika.

Wielkie dzięki. :smiley:

To dlatego, że trzeba ustawić dokładnie tą samą czcionkę co w programie, którego używasz.

Co do tego czy się instaluje wraz z systemem to wydaje mi się, że jednak w Windows 98/Me standardowo się nie instaluje…

Win 98 i Me tak jak piszesz, trzeba podczas instalacji zaznaczyć Tablicę znaków, ale ja pisałem jedynie o WinXP :wink:

Prawda, mnie musiało się coś pomylić z czcionkami. W Tablicy znaków miałem Wingdings, a w notatniku Webdings i stąd wynikły rozbieżności :oops: