Znaleźć ip osoby z gg?

Siemanko ; ) Mam wielką prośbę czy ktoś może napisać mi jak mogę sprawdzić bądź jakiego programu użyć żeby sprawdzić ip danej osoby .

Gdyż mam następującą sytuacje jakiś koleś napisał do mnie wiadomość na gadu-gadu - chce dowiedzieć czy jest to osoba która mam na gadu , a po prostu założyła nowy numer gg .

Z góry dzięki

Pozdrawiam ; )

Nie da rady. Kiedyś to było możliwe przy włączonym p2p. Nie uzyskasz tego bez dostępu do serwera gg :slight_smile:

aaaa no szkoda . Czyli nie znajdę tego kolesia ; ( no szkoda !

Dzieki za pomoc !

Czasami się da, aczkolwiek nie zawsze. Wtyczka k.info z WTW może odczytać adres IP osoby zalogowanej do sieci (podobnie Kadu potrafi to wyświetlić), ale pod warunkami:

-druga osoba ma klienta gg, który wypełnia pole adresu IP w nagłówku pakietu GG

-musi mieć zewnętrzne IP na swoim komputerze - jak jest w swojej sieci LAN to niestety ale co najwyżej dostaniesz jego IP wewnętrzne

Jest jednak ciut lepsza metoda - przy transferze plików nawiązywane jest bezpośrednie połączenie. Można wtedy Wiresharkiem podsłuchać transmisję i sprawdzić adresy pakietów. Ewentualnie netstatem wyświetlić w czasie transmisji wszystkie połączenia

Gadu Gadu 6.0 (czyt. któraś ze starszych wersji) potrafiła odczytać ip osoby w kontaktach w podglądzie statusu czy informacji, jeżeli się nie mylę była to wersja 7.6

I tak niro znajdziesz kolesia jak w jego sieci jest NAT lub zmienne IP jak większość prywatnych klientów. Po co ci jego lokalizacja?

DeliVeriuS ma racje - w GG 6.0 było to możliwe

ale sama znajomość IP nic ci nie da chyba że jesteś w lokalnej radiówce (ja jestem) to somsiad może mieć “niebieskie okulary”