Znalezienie sterowników po formacie

Jak pech to pech, musiałam sformatować dysk i zainstalować jeszcze raz system. Wcześniej nie było za bardzo problemów ze znalezieniem sterowników bo brat się za to wziął i wszystko było ok. Ale teraz jestem bezradna, włączyłam program “Everest”, ustawiłam aby dał mi raport co za sprzęt mam no i nigdzie nie mogę znaleźć jaki rodzaj karty graficznej i sieciowej mam.

A oryginalne płyty ze sterownikami zapodziały się gdzieś.

Jak znaleźć informacje jakie sterowniki brakują aby potem wiedzieć czego szukać w internecie.

z zakladki podsumowanie spisz nazwę płyty głownej, siec i grafika jeśli tak nie ma sciągnij program aida32 i tam zobacz

Chyba najłatwiejszy sposób na zidentyfikowanie płyty głównej to program CPU-Z i zakładka “Mainboard” w tym programie.

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html

Pobrałam ten program CPU-Z i jest tu zrzut ekranu na zakładkę “Mainboard”

http://i38.tinypic.com/2lse538.jpg

Tylko nie mogę w google znaleźć co by temu odpowiadało.

Słabo szukasz :wink:

http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

zainstaluj kolejno:

chipset:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/u … _32bit.zip

dzwięk:

http://dlsvr.asus.com/pub/ASUS/misc/aud … 015384.zip

i znajdz jeszce jaką masz grafikę to ci dam stery

Co do grafiki - na tej płycie głównej jest wbudowana zintegrowana “karta” graficzna GeForce 6100 ale możesz mieć zainstalowaną inną kartę, dla pewności pokaż zakładkę “Graphics” z programu CPU-Z.

Dla tej zintegrowanej sterowniki są tu: http://www.nvidia.pl/object/winxp-258.9 … er-pl.html

jeśli ma zintegoraną to sterowniki do niej zainstalują się wraz ze sterownikami do chipsetu bo są tam zawarte

Nie jestem co do tego przekonany a gdyby nawet to na stronie Nvidii będą dużo nowsze (często zarazem dużo wydajniejsze)

nie powiedziałbym, producent jeśli zawarł sterowniki do zintegoranej grafiki w sterownikach do chipsetu to dał najnowsze oraz stabilne dla tego układu graficznego, a na stronie nvidii fakt będą nowsze ale mniej stabilne

Zwróciłeś uwagę z jakiej daty są sterowniki “Chipset” na stronie Asusa? Jeśli nie, to podaję: 2007/05/09 - staroć jak diabli. Nie pisz, że sterowniki ze strony Nvidii nie są stabilne, o tym to można pisać w stosunku do sterowników Beta, do tego dla tak podstawowej grafiki jaka jest na tej płycie.

ale nie rozumiesz że zintegorowany układ graficzny nie jest jakąs nowością i zazwyczaj starsze sterowniki są lepsze niż nowsze, nie będę sie kłucił koniec tematu :stuck_out_tongue:

Ja się nie kł ó cę - w nowszych sterownikach też jest poprawiona obsługa starszych chipsetów graficznych a nie tylko dodawana nowszych. Można sobie odpuścić przy takiej starej grafice aktualizacje przez pół roku ale po ponad 3 latach warto zaktualizować do nowszych.

podam przykład na komputerze brata jest zintegorowana grafika, przy najnowszych sterownikach z 2010 r co jakiś czas resetował się komp, pry wielu sterownikach występował ten problem, znalazłem mu jakieś stabilne stery z 2007 r i śmiga

Przykład nie poparty żadnym dowodem - możliwe, że “wyssany z palca”.

Czy zastanawiałeś się co może być przyczyną tych opisanych problemów? Nie koniecznie sterowniki, a że się objawiło dopiero po instalacji to inna sprawa.

Ewentualnych błędów nie poprawiają w starych, tylko wydają poprawioną nowszą wersję, natomiast przy starych chipsetach mogą już nie być wydawane poprawione tylko dołączone są najnowsze, które nie sprawiają użytkownikom problemów czyli najbardziej stabilne. Nie ma co szaleć z przesadnymi aktualizacjami ale raz na pół roku warto je zaktualizować.

przykład nie wyssany z palca tylko prawdziwy, nawet teraz jak zaaktualizuje sterownik nadal komp sie resetuje a po powrocie do starszych jest ok ,dla starej grafiki nie ma co instalować najnowszych sterów, fakt można spróbować ale starsze mogą być stabilniejsze, sam się przekonałem pomagając ludziom na wielu forach, i wszystko smigało az miło

No to instaluj nowsze po dokładnym odinstalowaniu obecnych (za pomocą specjalnych narzędzi do tego celu)

robiłem to nie raz ( specjalnymi narzędziami) nawet dodatkowo zmieniałem stery do chipsetu itp, instalowałem system od nowa i ciągle ten problem się powtarzal, tak więc wiem swoje i znam ludzi z innych for którzy mają lata doświadczeń ktorzy powiedzą to samo

Zaraz wejdę na podane linki.

A tu jest screen z zakładki “Graphics” z programu CPU-Z

I nie jest zbyt rewelacyjnie ;/

http://i34.tinypic.com/a0hyx3.jpg

Tu jest bardzo ciekawie :wink: Być może jest to spowodowane brakiem podstawowych sterowników (chipset) i dlatego program nie rozpoznaje karty graficznej.