Znalezienie usterki powodującej wyłączanie komputera

Witam,

piszę do państwa z moim problemem. Od kilku trzech miesięcy mam problem ze swoim komputerem. Jest to zwyczajny składak, do którego części zakupiłem w maju 2011. Przez ten czas komputerek hulał, mogłem na nim renderować filmy, spokojnie pracować z grafiką oraz grać w różnego rodzaju gry. Niestety jak już wcześniej napisałem pojawił się problem trzy miesiące temu. Komputer w momencie wykorzystywania karty graficznej przy renderowaniu, czy graniu wyłączał się. Po prostu gasł, ale od razu można było go uruchomić z powrotem. Jakoś żyłem z tym problemem, nie przeszkadzał mi bardzo, ale byłem świadomy konieczności wymiany karty (tak mi się wtedy wydawało). Następnym problemem było to, że po usunięciu napędu nie pojawiał się obraz na monitorze, bios nie wydawał dźwięku. Dało rade temu zaradzić poprzez stosowanie różnych kombinacji, ale problem nawracał co jakiś czas. Ostatnio, tzn. w zeszłym tygodniu postanowiłem wyczyścić z kurzu mój komputer. Rozebrałem go i przeczyściłem. Po tym zabiegu pojawił się problem z uruchomieniem (ten sam co wyżej), ale ustąpił. Jednak tym razem komputer zamiast się wyłączać to zatrzymuje kartę. Zjawisko to pojawia się częściej niż wyłączanie się komputera i jest bardzo denerwujące. W trayu pojawia się komunikat typu “Kontroler amd przestał działać…”. Szczerze mówiąc to jestem wstanie kupić nową kartę graficzną, ale co jeżeli nie jest to jej problem?

Poniżej wstawiam logi z OTL’a i temperatury podzespołów. Na płycie głównej nie widać żadnych uszkodzeń, na stykach karty również ich brak. Kondensatory nie są napuchnięte. Bardzo proszę o pomoc! Nie jestem w stanie oddać komputera do naprawy, bo jest mi bardzo potrzebny na co dzień. Chciałbym usterkę naprawić w domowym zaciszu. Pozdrawiam!

http://wklej.to/E92nh

http://wklej.to/VfqaU

50468252.png

Uploaded with ImageShack.us

temperatury ok jaki posiadasz zasilacz?

Mój zasilacz to Be quiet! L7 530w.

  1. ściągasz wszystkie nowe stery do płyty i instalujesz.

  2. jak nie pomaga punkt wyżej, ściągasz nowy bios i instalujesz.

  3. jak nie pomaga punkt wyżej, stawiasz nowy system.

  4. skanujesz kompa rożnymi antywirusami

Dodatkowo:

  1. Sprawdż pamięci (każdą z osobna) programem mtest86+

memtest-pendrive-krok-kroku-t498212.html

2.Zobacz czy Twoja płyta główna ma zintegrowaną grafikę, jeśli ma to wyjmij kartę grafiki i uruchom kompa na integrze

A więc:

Sterowniki płyty aktualne - usterka cały czas istnieje.

BIOS aktualny - również bez zmian.

Stawiam na nowo system i zobaczymy co po tym.

Spotkałem w necie posty o “słabnącej z czasem sekcji zasilania” Twojej płyty i kłopotach z kartami grafiki AMD, czy te Twoje problemy nie zbiegły się z aktualizacją sterów do karty graficznej?

Jest to bardzo możliwe. Jednak już przeinstalowałem system i problem jak na razie się nie pokazuje.

W dniu przeinstalowania jak podłączałem słuchawki pod przednie wejście, dźwięk był na obydwu. Teraz jak podłączam to słyszę tylko prawy. Jakieś pomysły?

może płyta zaczyna chorować…

Podczas grania wywaliło mi blue screena…Teraz pytanie czego to wina, czy karty, czy płyty. I co mam wymienić.

Cześć

Odczytaj i przeanalizuj pliki minidump: szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

a będziesz wiedział co spowodowało BSOD.

==================================================

Dump File : 022413-18174-01.dmp

Crash Time : 2013-02-24 19:39:57

Bug Check String : IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Bug Check Code : 0x0000000a

Parameter 1 : ffffd401`235f1de8

Parameter 2 : 00000000`00000002

Parameter 3 : 00000000`00000001

Parameter 4 : fffff800`02acf09b

Caused By Driver : atikmdag.sys

Caused By Address : atikmdag.sys+236f0

File Description : 

Product Name : 

Company : 

File Version : 

Processor : x64

Crash Address : ntoskrnl.exe+71f00

Stack Address 1 : 

Stack Address 2 : 

Stack Address 3 : 

Computer Name : 

Full Path : C:\Windows\Minidump\022413-18174-01.dmp

Processors Count : 3

Major Version : 15

Minor Version : 7600

Dump File Size : 275 256

==================================================

Nic z tego nie rozumiem.

Cześć

Problem powoduje:

Co może m.in oznaczać: problem ze sterownikami, przegrzewającą się bądź uszkodzoną kartę graficzną.

Temperatury widać że są w normie a więc spróbuj zainstalować starsze sterowniki do karty graficznej. Jeżeli to nie pomoże przetestuj kartę na innym komputerze.