Znaleziony telefon komorkowy


(bartuśś) #1

Witam ostatnio szedłem ulicą i znalazłem telefon komórkowy. I mam pytanie czy były posiadacz tej komórki może ją w jakiś sposób zlokalizować i czy nie poniosę tego jakiś konsenkwencji ? Prosze o odpowiedz Dzięki :stuck_out_tongue_winking_eye:


(Toniak 47) #2

Znalezione nie kradzione, ta? :smiley:

Namierzyć to raczej Cię nie namierzą ale sumienie będziesz miał brudne :stuck_out_tongue:


(Poniaatowski) #3

bartuśś , najlepiej oddaj telefon POLICJI, oni powinni znaleźć właściciela...


(klopas) #4

jaki to telefon? bo jak coś z z symbianem a koleś wgrał odpowiedni program to jak włożysz swoją kartę SIM to koleś dostanie twoje namiary i nr. telefonu... idzie na policję i może śmiało powiedzieć że mu go ukradłeś :wink:


(bartuśś) #5

telefon to KG 800 nie nie jest kradzione tylko przypadkowo znalezione w parku na boisku pilkarskim


(Konrad93) #6

Idź i na komisariat przestaw sprawę jasno, że znalazłeŚ phona. Może właŚciciel da ci jakĄŚ nagrodę ;D :slight_smile:


(Barteek) #7

Zamiast na policję, to sprawdź, czy w książce telefonicznej są kontakty podpisane "dom", "mama", albo "tata"... skontaktuj się z którymś z nich jeśli będzie i powiedz o tym zdarzeniu

...ale pewnie i tak zatrzymasz go dla siebie :stuck_out_tongue:


(slawektor) #8

Twoja radość...Kogoś zmartwienie..


(klopas) #9

oddaj go... nie warto go mieć :smiley:


(Utrivv) #10

Chyba że akurat się odchudzasz - ja powszechnie wiadomo okradzione nie tuczy.

Prawo jest jasne - znalazłeś to odnieś na policję.

Jeżeli tego nei zrobisz to albo jesteś złodziejem albo powinieneś wyżucić i udawać że nie znalazłeś.

To jak z wypadkiem - jeżeli nei zareagujesz widząc rannego popełniasz przestępstwo.

Ale na pocieszenie - jeżeli policja nie znajdzie właściciela prawdopodobnie pozwolą ci zatrzymać telefon.


(slawektor) #11

Ale na pocieszenie - jeżeli policja nie znajdzie właściciela prawdopodobnie pozwolą ci zatrzymać telefon.


(Utrivv) #12

Mówiłem to na podstawie zeznań znajomych. Już 5 takich przypadków znam ze słyszenia.

Jeżeli właściciel się znajdzie można jeszcze żądać znaleźnego - to chyba jakieś 10% wartości

A tu jeszcze link do poczytania:

http://bip.pwz.pl/pl/bip/biuro_rzeczy_znalezionych

Faktycznie nic nie piszą o zachowaniu tej rzeczy :slight_smile:


(Zenonbrodaty) #13

Mam 62 latka i nie rozumiem Twojego pytania. Jeżeli znajduję coś, co mogę w łatwy sposób przywrócic właścicielowi, to robię to w możliwie najkrótszym czasie. Ktoś mądry kiedyś powiedział: "Nie wystarczy człowiekiem się urodzic, ale trzeba nim jeszcze byc." Przemyśl to na spokojnie i podejmij jedyną słuszną decyzję. Nie ucz się budowac Swojego szczęścia na nieszczęściu innych. Jutro możesz znaleźc zgubiony samochód. Ja bym oddał. Co Ty byś zrobił? Usłyszec podziękowania i zobaczyc uśmiech na twarzy zgubowicza jest miłym przeżyciem. To jest więcej warte niż 10% znaleźnego.


(Pcz 07) #14

Zgadzam się z tobą. Nie warto budować swojego szczęścia na nieszczęściu innym.


(Utrivv) #15

Jednak jeżeli ethos znaczy dla nas niewiele prawo ustanowiło "znaleźne" by zachęcić do uczciwości. Nie ma się co na to obrażać. Mam nadzieję że to nie zazdrość :slight_smile:


(Zenonbrodaty) #16

Nie ustosunkuję się do wymienionego przez utrivv Prawa, któremu winni jesteśmy podporządkowanie. Ale Prawo - to tylko Prawo, czasami Lewo. Jedni je znają - inni mimo że znają, to co innego udają. Uczciwośc winna byc ssana z piersi Matki. Następnie jest czas na ubranie tej uczciwości w odpowiednie ramy. Ale w tych zagonionych czasach brakuje miejsca na kształtowanie właściwych postaw nie tylko pod kątem uczciwości. I właśnie dlatego szukamy odpowiedzi na nasze wątpliwości na forach internetowych. A tak naprawdę, to pytający obawia się ewentualnej kary i nie pyta o nagrodę za znaleźne - bo to tylko 10% a nie 110%. A poza tym gdzieś się doczytał o obrażeniu i zazdrości. Tego nie ma nawet między wierszami w żadnej z wypowiedzi. Mnie wprost dziwią pytania w sprawach oczywistych, pozostałych którzy tu piszą też z Tobą włącznie. bartuśś oddaj telefon właścicielowi i napisz o efektach. Czekamy na męską i dojrzałą decyzję.


(Utrivv) #17

Nie chcę być goło słowny więc:

http://www.bojszowy.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=184&Itemid=94

a tu cytata:

Zgadzam się że człowiek z tak zwanym silnym kręgosłupem moralnym o żadne znaleźne się nie upomni.

Najlepszy przykład - prasa pisała o nastolatku który oddał bankowi 12 500 000 zł i nie chciał żadnechy 125 000 :slight_smile: Mam nadzieję że jak dorośnie będzie taki sam.


(Morietto) #18

telefon da się namierzyć po numerze IMEI ;] tylko operatorom się nie chce ruszyć zadka... uczciwie byłoby oddać... bo komuś smutno.. :frowning: wiem bo mój chcieli namierzac po kradzieży.. tylko że ja miałem w nim w książce teleadresowej zdjęcia i adresy i szybciutko pobiegłem do salonu zablokowac ;] miałem na abonament ;] ale na pre-paid tez można bloknąć jak ma sie dokumenty ;] jak nie oddasz to jesteś złodziej ;] proste ;ppp


(system) #19

a ja wam napisze tak: miałem znaleziony tel(nokia 5300) i po niecałym miesiącu do mnie zadzwonił pewien pan. Wiec morał jest taki,chłopie oddaj ten tel,bo i tak Cie znajda.


(system) #20

dodam tylko,że ten pan był z policji...Po póżniejszej rozmowie z nim(przyjechał po mnie w wiadomych okolicznościach...dużo ludzi po jeden tel...dużo niebieskich...)powiedział mi jakie karty sim były w telefonie i kogo one były,więc wiezieli wszystko...