Znaleziony telefon

znalazłem telefon w mieście

nie wiem kogo on jest.

czy może mi coś grozić.

tzn czy policja może mnie wziąsć za złodzieja

kerapap idź oddaj na policje i będzie :ok: ok.

zadzwon do znajomych tego Pana bo napewno ma kogoś w kontaktach. Popytaj sie o wlasciciela, spisz dane i oddaj.

Ot’y bez komentarza i w kosmos.

hmmm… ja bym oddał na policję i po kłopocie !1 :P:P

Tylko co policja robi z takim sprzętem?

Ja bym do znajomych zadzwonił, i tyle. xD

Jaki to telefon. Jak jakiś dobry to bym sobie go sprzedał na czarnym Rynku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Żarcik.

Na policje albo dzwonic do znajomych prawowitego posiadacza tego telefonu

P.S.

Jaki telefon ten ktoś zgubił ??

Przecież każdy telefon ma „swój” nr identyfikacyjny więc jak będziesz jego używał to go namierzą i możesz mieć kłopoty. Więc decyduj:

  • szukasz właściciela (kontakty może będzie np. dom)

  • odnosisz na Policję (jak np. drogi model zgłosił zaginięcie)

  • zatrzymanie i używanie będzie najgorszym wyjściem.

Jak nic nie chcesz robić to go wyrzuć

Onie nie namierzają zgubionych telefonów… Tylko jak jest to potrzebne do zlokalizowania jakiegoś przestępcy, albo osoby zaginionej.

Jak ja zgubiłem telefon to mimo rozwieszonych ogłoszeń nikt się nie zgłosił, a wiem na 100%, że go ktoś znalazł. Sam nie wiem czy bym oddal :?

Zgubionych może i nie ale skradzione i zgłoszone owszem juz mogą, operator moze nawet jednym kliknięciem na klawiaturze zablokować skradziony telefon, tak że nie bedzie on się nadawał do użytku, choć w Polsce bardzo rzadko korzystają z tej możliwości.

Oddanie policji to kiepski pomysl. Sprawdz ksiazke w tel i zadzwon do znajomych, albo bedzie nawet podany domowy nr i tyle, koles sam sie zglosi i jeszcze pewnie postawi ci piwo, a policja ? …

chyba coś pomyliłeś! mogą jednym kliknięciem zablokować ale kartę sim ale w życiu nie telefon! !!

a poza tym gdy telefony są kradzione to jedyną drogą zidentyfikowania telefonu jest nr imei lecz niestety nr imei jest zmienny i nalepki na obudowie telefonu również, coś jakby kucie nr w aucie:)))) jeśli już postanowiłeś oddać telefon to proponuję naprawde podzwonić po kontaktach użytkownika a jeśli telefon jest wyłączony a pinu nie znasz, to jak zaniesiesz ten telefon na policję to nie ma gwarancji ż e trafi on do prawowoitego właściciela i w jakim czasie…

Nic nie pomyliłem, czytaj:

http://www.plusgsm.pl/uslugi/moj_telefo … /index.asp

Jeżeli IMEI zostanie zablokowany, nie będzie można z niego korzystać w żadnej sieci (bez względu na kartę SIM). Chyba że zmieni się IMEI w telefonie.

a to jest bardzo dziwne bo kiedyś był napad na salon plus gsm i skradziono 15 telefonów, o dziwo po roku telefon się znalazł i to przypadkowo panowie policjanci na niego trafili, faktem było to że n imei nie został zmieniany! a co z pozostałymi? skoro operatorzy mają taką władzę nad fonami to czemu od razu ich nie lokalizują?! to utrudniło by życie wielu kradziejom!

a swoją drogą imei zmienić teraz to raczej 10latek potrafi:/ wystarczy podłączyć tel pod kompa i ściągnąć softa z neta:))))

Złączono Posta : 26.04.2007 (Czw) 11:26

a tak propo co do tego linku do jest zapis że w przypadku blokady nie można używać go w innej sieci… a jak do tego ma sie polkomtel gdy telefon był odsprzedawany kilka razy i nagle go buchneli? czy telefon z drugiej ręki też blokują? bo z zapisu wynika że zarejestrowanym użytkownikom…

co gdy kupie fona na allegro i mi go buchną? albo gdy żartowniś sprzeda samego fona potem pójdzie do plusa i zgłosi blokade fona? zablokują mi go?

sprawa wydaje sie śliska bo nie w każdym przypadku polkomtel blokuje fony…

Złączono Posta : 26.04.2007 (Czw) 11:28

“w przypadku kradzieży urządzenia końcowego, nie będzie możliwe korzystanie z niego w innej sieci komórkowej.”

Złączono Posta : 26.04.2007 (Czw) 11:29

“fiesta” mały błąd w zrozumieniu…:slight_smile:

ale to w przypadku kradzieży a nie zaginięcia

Przecież domyślnie sieć Polkomtela go blokuje a inne sieci powiadamiane są i również blokuja IMEIa o czym mówi cytowany przez Ciebie akapit.

Procedury mają miejsce w wypadku zgłoszenia do BOK zarejestrowanych userów sieci, handel w drugim obiegu ich nie dotyczy ! Chyba że zgłosisz ze korzystasz z telefonu z drugiego obiegu i IMEI Twojego fona zostanie zarejestrowany u nich w bazie.

mój kolega jak znalazł telefon to zadzwonił na numer zapisany jako dom i oddał telefon to jakoś tak nie otrzymał szczególnego dziękuje,wiec moim zdaniem szkoda sie fatygować oddając telefon właścicielowi lepiej na policje

Może da Ci jakąś nagrodę :stuck_out_tongue:

Skoro to drogi telefon to powinień coś dać