Znaleziony telefon


(Kerapap) #1

znalazłem telefon w mieście

nie wiem kogo on jest.

czy może mi coś grozić.

tzn czy policja może mnie wziąsć za złodzieja


(Krzychuu) #2

kerapap idź oddaj na policje i będzie :ok: ok.


(Danielson) #3

zadzwon do znajomych tego Pana bo napewno ma kogoś w kontaktach. Popytaj sie o wlasciciela, spisz dane i oddaj.


(Monczkin) #4

Ot'y bez komentarza i w kosmos.


(Pspmaniak) #5

hmmm..... ja bym oddał na policję i po kłopocie !1 :P:P


(Karol Sawicki) #6

Tylko co policja robi z takim sprzętem?


(Kicior) #7

Ja bym do znajomych zadzwonił, i tyle. xD


(baciany) #8

Jaki to telefon. Jak jakiś dobry to bym sobie go sprzedał na czarnym Rynku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Żarcik.

Na policje albo dzwonic do znajomych prawowitego posiadacza tego telefonu

P.S.

Jaki telefon ten ktoś zgubił ??


(Zbiwis) #9

Przecież każdy telefon ma „swój” nr identyfikacyjny więc jak będziesz jego używał to go namierzą i możesz mieć kłopoty. Więc decyduj:

  • szukasz właściciela (kontakty może będzie np. dom)

  • odnosisz na Policję (jak np. drogi model zgłosił zaginięcie)

  • zatrzymanie i używanie będzie najgorszym wyjściem.

Jak nic nie chcesz robić to go wyrzuć


(system) #10

Onie nie namierzają zgubionych telefonów... Tylko jak jest to potrzebne do zlokalizowania jakiegoś przestępcy, albo osoby zaginionej.

Jak ja zgubiłem telefon to mimo rozwieszonych ogłoszeń nikt się nie zgłosił, a wiem na 100%, że go ktoś znalazł. Sam nie wiem czy bym oddal :?


(fiesta) #11

Zgubionych może i nie ale skradzione i zgłoszone owszem juz mogą, operator moze nawet jednym kliknięciem na klawiaturze zablokować skradziony telefon, tak że nie bedzie on się nadawał do użytku, choć w Polsce bardzo rzadko korzystają z tej możliwości.


(demisen) #12

Oddanie policji to kiepski pomysl. Sprawdz ksiazke w tel i zadzwon do znajomych, albo bedzie nawet podany domowy nr i tyle, koles sam sie zglosi i jeszcze pewnie postawi ci piwo, a policja ? ..


(Scyzor5) #13

chyba coś pomyliłeś! mogą jednym kliknięciem zablokować ale kartę sim ale w życiu nie telefon! !!

a poza tym gdy telefony są kradzione to jedyną drogą zidentyfikowania telefonu jest nr imei lecz niestety nr imei jest zmienny i nalepki na obudowie telefonu również, coś jakby kucie nr w aucie:)))) jeśli już postanowiłeś oddać telefon to proponuję naprawde podzwonić po kontaktach użytkownika a jeśli telefon jest wyłączony a pinu nie znasz, to jak zaniesiesz ten telefon na policję to nie ma gwarancji ż e trafi on do prawowoitego właściciela i w jakim czasie....


(fiesta) #14

Nic nie pomyliłem, czytaj:

http://www.plusgsm.pl/uslugi/moj_telefo ... /index.asp

Jeżeli IMEI zostanie zablokowany, nie będzie można z niego korzystać w żadnej sieci (bez względu na kartę SIM). Chyba że zmieni się IMEI w telefonie.

8)


(Scyzor5) #15

a to jest bardzo dziwne bo kiedyś był napad na salon plus gsm i skradziono 15 telefonów, o dziwo po roku telefon się znalazł i to przypadkowo panowie policjanci na niego trafili, faktem było to że n imei nie został zmieniany! a co z pozostałymi? skoro operatorzy mają taką władzę nad fonami to czemu od razu ich nie lokalizują?! to utrudniło by życie wielu kradziejom!

a swoją drogą imei zmienić teraz to raczej 10latek potrafi:/ wystarczy podłączyć tel pod kompa i ściągnąć softa z neta:))))

Złączono Posta : 26.04.2007 (Czw) 11:26

a tak propo co do tego linku do jest zapis że w przypadku blokady nie można używać go w innej sieci.... a jak do tego ma sie polkomtel gdy telefon był odsprzedawany kilka razy i nagle go buchneli? czy telefon z drugiej ręki też blokują? bo z zapisu wynika że zarejestrowanym użytkownikom.....

co gdy kupie fona na allegro i mi go buchną? albo gdy żartowniś sprzeda samego fona potem pójdzie do plusa i zgłosi blokade fona? zablokują mi go?

sprawa wydaje sie śliska bo nie w każdym przypadku polkomtel blokuje fony...

Złączono Posta : 26.04.2007 (Czw) 11:28

"w przypadku kradzieży urządzenia końcowego, nie będzie możliwe korzystanie z niego w innej sieci komórkowej."

Złączono Posta : 26.04.2007 (Czw) 11:29

"fiesta" mały błąd w zrozumieniu...:slight_smile:


(Seba Qqlka) #16

ale to w przypadku kradzieży a nie zaginięcia


(fiesta) #17

Przecież domyślnie sieć Polkomtela go blokuje a inne sieci powiadamiane są i również blokuja IMEIa o czym mówi cytowany przez Ciebie akapit.

Procedury mają miejsce w wypadku zgłoszenia do BOK zarejestrowanych userów sieci, handel w drugim obiegu ich nie dotyczy ! Chyba że zgłosisz ze korzystasz z telefonu z drugiego obiegu i IMEI Twojego fona zostanie zarejestrowany u nich w bazie.

8)


(Maciejboss) #18

mój kolega jak znalazł telefon to zadzwonił na numer zapisany jako dom i oddał telefon to jakoś tak nie otrzymał szczególnego dziękuje,wiec moim zdaniem szkoda sie fatygować oddając telefon właścicielowi lepiej na policje


(Szymon Stępniewski) #19

Może da Ci jakąś nagrodę :stuck_out_tongue:


(Mokreoko) #20

Skoro to drogi telefon to powinień coś dać