Zniekształcone dźwięki w słuchawkach

Słuchawki co prawda za 40 złoty, mają dopiero 3 miesiące i dzisiaj przed chwilą dźwięk się zniekształcił, brzmi tak jakby nałożyć efekty: echo, łazienka i podwyższyć niektóre tony. W filmach z głosem i muzyką słychać tylko muzykę i ledwo głos a muzyka jest z tymi efektami. Dzieje się tak po podłączeniu do komputera jak i do telefonu. Czy da się to naprawić bo potrzebuję słuchawek a tylko te mam. Dodam, że przy podłączeniu do telefonu było słychać trzeszczenie od jakiegoś czasu ale dzisiaj było jakieś głośne. I co mogło się niby popsuć ? Podłączyłem je już do wszystkiego co miałem i we wszystkich urządzeniach tak samo to wygląda. Da się coś z tym zrobić ? Podłączyłem inne słuchawki (połamane) i działają normalnie. Jest jakikolwiek sposób na szybką naprawę ? Wtyk itp nie były zmieniane.

Możliwe, że masz gdzieś złamany przewód i po prostu zwiera. Są w zasadzie 3 miejsca gdzie się łamie przewód - przy jacku 1x i przy samych słuchawkach x2.

Złamania jakoś nie widać, w poprzednich słuchawkach zawsze łamało się coś przy słuchawce. Są to dokładnie te: http://www.ramtech.pl/12657,Sluchawki_dokanalowe_Blue_Star_JM_05

Moje wyglądają zupełnie tak samo. A nawet jeśli się uszkodziły to czy są programy w których ustawię dźwięk tak jak ma być (najlepiej na androida abym mógł oglądać YouTube itp) ? Nowe słuchawki będę miał dopiero jak pojadę do miasta a zanim to się stanie to minie kilka(naście) dni.

Jeśli ten sam efekt występuje na lewym i prawym kanale, to uwalony jest przewód przy jacku. Wątpię, żebyś tak ustawił equalizery, żeby było ok. Cały czas uznając, że to problem sprzętowy.