Zniekształcony dźwięk w słuchawkach - 8.1

Witam. Mam problem z dźwiękiem z swoim laptopie. Po wpięciu słuchawek dźwięk jest zniekształcony. Wcześniej nigdy tak nie było. Skąd to wiem? Gdy włączę tą samą piosenkę na telefonie w słuchawkach i porównam ją do odtwarzanej z komputera jakość dźwięku jest dużo gorsza.

 

Nie jestem w stanie stwierdzić czy działo się tak zaraz przed aktualizacją do 8.1. Przywrócenie komputera z recovery nie pomogło. Grzebanie w ustawieniach programu do dźwięku w komputerze (w tym przypadku beats audio) nic nie daje. Sterowniki mam najnowsze - sprawdzałem na stronie HP nawet.

 

Zauważyłem również że po wpięciu słuchawek lub takiego samego kabla 3,5 mm do wieży - po wejściu do panelu sterowania - dźwięk - “słuchawki komunikacyjne” są zaznaczone jako niepodłączone i komputer odtwarza dźwięk bez żadnej konwersji uznając że gra przez wbudowane głośniki.

 

Jak roziązać ten problem? Jak sprawdzić czy gniazdo do słuchawek jest sprawne? Zaznaczam że nigdy nie wyszarpałem z niego jack’a i mało prawdopodobne żeby było uszkodzone.

 

 

 

 

 

 

Laptop:

System: Windows 8.1 (+najnowsza aktualizacja)