Zniekształcony dźwięk w słuchawkach po włączeniu gry

Witam mam problem z dźwiękiem gdy przeglądam YouTube albo słucham muzyki dźwięk w słuchawkach jest wyraźny natomiast gdy wejdę na TeamSpeak bądź uruchomię jakąś grę dźwięk jest zniekształcony problem pojawia się tylko w słuchawkach bezprzewodowych. Słuchawki po podłączeniu do telefonu działają normalnie.

Słuchawki: SkullCandy Hesh 3
Adapter BT: Asus USB-BT400

Hej,

Czyli prawdopodobnie to problem z adapterem BT. Próbowałeś przeinstalować sterowniki do urządzenia?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Kiedyś słyszałem że podobny problem miał ktoś w jakiejś starej karcie dźwiękowej na Windows 10, o której nie tylko już Bozia zapomniała, ale również producent o jej potrzebnym updacie sterowników.

  • Poszukaj jakiś nowych sterowników. Może Driver Booster, jak nic nie znajdziesz (tylko zrób punkt przywracania).
  • Ew. zmień częstotliwość próbkowania w Panelu Sterowania->Dźwięk.

Instalowałem sterowniki dołączone razem z adapterem pobierałem także sterowniki od producenta i jest dalej tak samo.

Karta dźwiękowa jest zintegrowana model płyty to Asus P8H61 PRO sterownik w miarę świeży jest z 2018-10-02 wersja sterownika 6.0.1.8549 sterowniki po formacie były instalowane za pomocą Driver Booster.

Generalnie wychodzi stosowanie takich boosterów. Automatyczne instalatory sterowników więcej psują niż pomagają.

  • Rozumiem, że cały czas łączysz się ze słuchawkami po BT?
  • Możesz je podłączyć i pokazać, co pojawia się w zakładkach Właściwości dla Słuchawki BT?

Głównie na notebookach rzeczywiscie bywa że dzieje się jak mówisz.

Z tym że nas nie interesuje w ogóle integra.

Problem wychodzi że jest zależny od osobnego urządzenia, które jest tam nazwane BT, i ono ma osobny sterownik.
Po odpaleniu słuchawek, po prostu powinno się zaświecić i już.
To tam bym polecał grzebać we właściwościach, jeśli nowszych sterów nigdzie nie ma.

Całkiem możliwe że to przez ten booster bo niedawno miałem problemy z USB 3.0 i pomogło dopiero przeinstalowanie sterowników.

Tak łączę się ze słuchawkami tylko przez BT ponieważ kabel od słuchawek jest za krótki i w komputerze mam osobne gniazdo od mikrofonu i od słuchawek a w słuchawkach jest tylko jedno które obsługuje jedno i drugie.

Sterownik od słuchawek BT nie był aktualizowany boosterem w ogóle nic z nim nie robiłem a nie wiem gdzie szukać jakiegoś nowszego sterownika

Po odpaleniu słuchawki się normalnie łączą gdy oglądam YouTube albo słucham muzyki dźwięk jest normalny problem pojawia się dopiero po włączeniu gry albo gdy wejdę na TeamSpeak we właściwościach nie widzę zbyt wielu opcji w których mógłbym grzebać.

Ja spróbowałbym odinstalować urządzenie - adapter BT - wraz z usunięciem sterownika. Następnie restart systemu i ponowna instalacja. Później sparowanie słuchawek i testy w grach.

Zaraz spróbuję to zrobić dodam że w menedżerze urządzeń znalazłem swoje słuchawki i jest tam sterownik z 2006 roku.

Czyli działają na standardowym sterowniki MS.

A gdzie mogę znaleźć nowsze sterowniki? Może to jest przyczyną

Na stronie producenta sprzętu - w tym przypadku na stronie Asusa, bo adapter USB to jego urządzenie. Ale na razie zobacz, jaki sterownik automatycznie pobierze i zainstaluje system Windows.

Do adaptera mam sterowniki z 2016 a “Moduł wyliczający Bluetooth firmy Microsoft” i “Moduł wyliczający Bluetooth LE firmy Microsoft” mają sterowniki z 2006 i gdy wchodzę w zakładce dźwięk w “Słuchawki BT” i klikam informacje o kontrolerze to w lokalizacji jest napisane “Moduł wyliczający Bluetooth firmy Microsoft” to znaczy że te moduły i adapter są ze sobą powiązane? Tzn sterownik od adaptera odpowiada za nie?

Bez%C2%A0tytu%C5%82u

My Goodness.
ASUS to odbiornik BT ze sterownikiem z 2016 od ASUSA, do którego tak, można poszukać nowszych sterowników, ale słuchawki to w menadżerze osobne urządzenie nazwane Mesh 3, czyli od Skullcandy. Do niego jest stary sterownik, i z tego co widzę, będzie problem z jego aktualizacją.
Te słuchawki maja jeszcze kabel jack, który można podpiąć do integry, i wtedy wszystko powinno działać jak trzeba. Ew. ciekawe czy można by spróbować zebrać sygnał z osobnego nadajnika BT nie podpiętego pod PC przez USB, tylko przez jack w integrze. Osobiście miałem podobny moduł BT, ale tylko z funkcją odbiornika.

Kablem podłączyć nie mogę ponieważ kabel jest za krótki i mam osobne wejście na mikrofon i słuchawki a w słuchawkach mam wszystko w jednym.
Czyli nic nie da się zrobić z tymi słuchawkami i pozostaje tylko kabel?

No da się.
Wystarczy kupić nadajnik BT, i podpiąć go pod jacka w integrze:


I z nim połączyć się bezprzewodowo słuchawkami.

Tylko co do tych najtańszych urządzeń nie jestem w stanie zagwarantować jakiej jakości dźwięk będzie. Bo tak czy siak, będzie trochę gorszy.

Jeśli jest krótki kabel jack do dźwięku ze słuchawek, to spokojnie dokupisz osobno dłuższy kabel osobno. To zwykły jack jack. Z mikrofonowym może być więcej kłopotów, ale niekoniecznie.

Ale sprawdź jeszcze dla zasady czy dla tej karty BT we właściwościach dźwięku w panelu sterowania, zmiana próbkowania/rozdzielczości coś da.

Tak, ale słuchawki z jego pomocą łączą się z komputerem - nie widzę w menadżerze innych nadajników/odbiorników BT.

Ewentualnie rozgałęziacz. O takie coś:

To prawda, ale ten adapter nie jest traktowany jak karta dźwiękowa w systemie - a to z tym drugim jest problem w systemie, dlatego zacząłbym od niego, ale jak zaznaczyłem wcześniej - nie bagatelizując również sterowników adaptera.

1 polubienie