Zniekształcony dźwięk z urządzeń bluetooth po aktualizacji Windows 10 do 20H2

Ale z tamtego nie wynika, czy może teraz jest z tyłu, bo przednie USB ma wadliwe.

Opcjonalnie na tylny przedłużacz USB i wyciągnąć BT na biurko “swobodnie” (np. komputer błędnie stoi nisko przy podłodze wznosząc kurze). Niby morele najtańszy szrotowy kabel przedłużający wyślą już w 48 h pocztą polską do “dziewczyny z żabki” (nie trzeba sprawdzać ile lokalnych sklepów komputerowych jest zamkniętych lub nie mają żadnego przedłużacza USB na stanie).

Pisałem, sprawdzam na obu komputerach z tą samą wersją Windowsa. Jeśli adapter działa na jednej wersji a na drugiej nie, to raczej nie wina tego że jest uszkodzony.

Mnie zastanawia jakie zapotrzebowanie prądowe może mieć takie radio BT, ale chyba nieduże? :thinking: bo np. moja płyta główna nie może prądowo uciągnąć dysku na wewnętrznym usb (przedni panel), a przy braku odpowiedniej mocy radia BT mogłoby właśnie ścinać dźwięk, tak jak się dzieje na dużym dystansie.

U córki przednie USB nie ciągnie dysku ale BT działał bez problemu.
Podłączony do huba w monitorze ze względów ergonomicznych.

Tydzień temu kupiłem adapter Edimax BT-8500, polecony przez użytkownika @Bradlee. Problem zniknął. Adapter sprawuje się bardzo dobrze, działa również kilka funkcji które nie działały na poprzedniku, m.in zdalne sterowanie słuchawkami. Wszystko działa świetnie, poza blokadą dynamiczną która w ogóle nie działa. Ale to już inny temat który w najbliższych dniach postaram się utworzyć bo brakuje mi tej funkcji.

Gdzieś czytałem, że jeżeli słuchawki mają mikrofon to na „szarpanie” pomaga wyłączenie zestawu hands-free. Gdzie to zrobić? W managerze urządzeń pod „kontrolerami dźwięku wideo i gier” pojawia się faktycznie taka pozycja związana ze słuchawkami i można ją dezaktywować (wyłącz urządzenie). Nie wiem czy to pomaga bo nie mam jak przetestować.

W przypadku tamtego adaptera mi to nie pomogło, ale możesz to zrobić przez wejście w Panel Sterowania > Wyświetl urządzenia i drukarki > PPM na słuchawki > Właściwości > Usługi > i wyłącz Telefon głośnomówiący.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.