Zniekształcony obraz na monitorze Dell U2515H

Witam,

Chciałbym się zapytać jakiego rodzaju usterka może wynikać ze zrobionych zdjęć monitorowi Dell U2515H podczas zniekształceń obrazu. Jest to raczej usterka monitora, ponieważ po zrobieniu PrtScreen nie widać tych zakłóceń na obrazie. Dzieje się to na razie sporadycznie, po wyłączeniu i włączeniu monitora wszystko wraca do normy, ale to chyba dopiero początek…

Pozdrawiam.

Hej,

A jakim złączem podłączasz monitor do komputera?

Pozdrawiam,
Dimatheus

HDMI, przez 1.5 roku nie było problemów.

Chodzi tylko o te mazy, czy to ściemnienie to też objaw?

Chodzi o samo ściemnienie, te mazy lub “fale” są wynikiem zrobienia zdjęcia telefonem.

Wygląda jak błąd podświetlenia matrycy. Czy tylko ponowne uruchomienie monitora rozwiązuje problem? A zmiana źródła sygnału coś daje?

Na razie tylko ponowne uruchomienie, ew. restart laptopa. Zmiana źródła w sensie podłączenie do czegoś innego niż laptop? Nie mogę sprawdzić, ponieważ posiadam tylko laptopa.

A z ciekawości, jeśli monitor jest jeszcze na gwarancji, to takiego rodzaju usterki można naprawić w serwisie, czy najczęściej wymieniają monitor na nowy? Czy ciężko powiedzieć?

Nie, bardziej chodziło o samo przełączenie do innego źródła, nawet takiego, które podłączone nie jest. Generalnie ten monitor ma 2 złącza HDMI i 2 złącza Display Port. Powinien mieć też przycisk, którym możesz zmienić źródło sygnału na przykład na drugi z portów HDMI. Wyświetli się wtedy komunikat, że nie znaleziono źródła, bądź wyświetli czarny ekran, więc po chwili wracasz do swojego pierwotnego źródła i sprawdzasz, czy problem minął.

Pewnie mogą, ale na tym etapie jeszcze dokładnie nie znamy źródła problemu.

  • Próbowałeś podłączyć się pod ten drugi port HDMI w monitorze?
  • Masz możliwość podłączenia przy użyciu innego przewodu?

W ustawieniach monitora jest opcja Sharpness. Należy ją ustawić na 100

Czemu z ciekawości akurat na 100?

Ja miałem podobny przypadek z rozmazywaniem obrazu na moim monitorze dell.
Tak ustawiłem i jest już ok

Ale tu nie chodzi o rozmycie obrazu, a o ciemny pasek.

To wygląda na to, że uszkodzona jest matryca w monitorze, złącze lub złamany gdzieś kabel

Stąd właśnie pytałem.