Zniekształcony obraz przy instalacji windows 7 na nowo złożonym komputerze

Cześć. Złozyłem komputer. Po uruchomieniu włączył się bios, tam ustawiłem bootowanie z cd/dvd-rom. Włożyłem do nagrywarki płytę z windowsem 7 i po jej załadowaniu (początek instalacji, gdzie pojawia się okno z wyborem języka) obraz jest zniekształcony (paski z przesuniętym obrazem). Nie wiem z czego to wynika i jak to naprawić. Proszę o pomoc.

 

Konfiguracja:

Płyta główna - MSI B85-G43

Procesor - Intel core i7-4790K

Karta graficzna (zintegrowana) - Intel HD Graphics 4600

System - Windows 7

Dysk - SSD Samsung 850 EVO 500 GB

UEFI With CSM , LEGACY ? Secure Boot ?

Spróbuj może z innym kablem do monitora i możliwie innym złączem (o ile masz więcej niż jedno).

Niestety nie mam takiej możliwości. Spróbowałem przez hdmi do telewizora, ale nie było w nim takiej opcji.

Przepraszam, ale nie wiem, gdzie to sprawdzić. Jedynie w Boot - Boot mode select - [Legacy+UEFI], a inna opcja to [uEFI]

Problem rozwiązany … no prawie. Uszkodzona jest zintegrowana grafika, ponieważ po włożeniu dedykowanej wszystko działa. Pozostaje reklamować procesor i czekać. Dziękuję za pomoc.

Niedawno wrócił do mnie procesor z reklamacji (podobno go wymienili). W każdym razie podczas instalacji znów wystąpił ten sam problem. Okazało się, że to nie jest wina karty graficznej, lecz monitora. Miałem teraz możliwość podłączyć monitor kolegi i wszystko zadziałało. Po zainstalowaniu systemu również na moim monitorze wszystko wygląda dobrze. Problem rozwiązany.