Zniesienie limitu SMB max 20 Windows 7

Witam.

 

Posiadam w firmie mały serwer na Windows 7 profesjonal na którym udostępniam pliki oraz aplikacje księgowe. Dotychczasowo serwer spełniał swoja role od kiedy w firmie przybyło komputerów. Kiedy w do serwera próbuje się połączyć 21komputer wyświetla się komunikat, jest to ograniczenie SMB max limit max 20 jednoczesnych połączeń. Niestety przeinstalowanie na Windows serwer nie wchodzi w grę ze względu na koszty oraz ograniczenia aplikacji zainstalowanych na serwerze.

Bardzo proszę o pomoc w zniesieniu limitu, na pewno istnieją sposoby/łatki znoszące limit SMB. W zamian posiadam programik znoszący limit jednoczesnych połączeń pulpitu zdalnego.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Krzysztof

gpedit.msc

Computer Config, Windows Settings,  Security Settings,  Local Policies -> Security Option. Tam masz Interactive Logon ustawione pewnie na 10, daj ze 30.

 

Regedit:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\CachedLogonsCount

CachedLogonsCount na 30

 

Pamiętaj, że głęboka ingerencja i modyfikacje (tu jeszcze nie ma to miejsca) to omijanie licencji i nie będzie różnicy, czy używasz pirackiego oprogramowania, czy nie.

Niestety nie działa to chyba nie ten limit. W Windows 7 limit jest 20 jednocześnie zalogowanych wiec nie może tam być domyślnie wpisane 10.

Czeka Cię migracja na Windows Server albo na Linuxa.

bo zmiana tego parametru nie jest możliwa.

 

PS: poza tym w EULA stoi jak byk

Jak napisano, czeka Cię zmiana oprogramowania na serwerze. Co do kosztów to chyba tym nie za bardzo powinieneś się przejmować (tu zaczyna się sarkazm), bo i tak stosowanie sztuczek ze zmianą limitów połączeń SMB, czy RDP narusza EULA i nie różni się to znacząco, gdybyś miał np. Windows 2012R2 Standard z “witaminką”.

No właśnie cały w tym problem, że nie bardzo mogę gdyż nie wszystkie programy działają na Windows serwer.

Jakiś sposób musi być, kiedyś bardzo długo szukałem jak zdjąć limit ilości połączeń do pulpitu zdalnego i znalazłem jak by komuś było potrzebne służę pomocą.

Może ktoś jednak zna sposób jak to obejść.

Obejście istnieje, ale tu dobre wieści się kończą - narusza ono EULA, więc nie podpowiem więcej.

Ja w swoim czasie obchodziłem limit zmieniając smb na ftp. Ftpuse pozwala na mapowanie zasobów identycznie jak przy smb ale bez limitów połączeń.

kurcze musi być jakiś sposób, ja swego czasu długo szukałem możliwości obejścia limitu jednoczesne otwartych pulpitów zdalnych i się udało wystarczył mały piczek, jeżeli by komuś było potrzeba to służę pomocą.

Pamiętaj, że jest to nadal niezgodne z EULA (licencją Microsoftu).

nie obchodzi mnie licencja Microsoftu muszę znieść ten limit zna kto jakiś patch ??

 

Nie obchodzi mnie, że Ciebie nie obchodzi - rejestrując się na forum pewnie czytałeś regulamin, że przynajmniej staramy się tutaj nie “piracić”. Od początku Ci pisałem, że rozwiązaniem jest zainstalowanie jakiegoś serwera (nawet stary 2003 pewnie rozwiąże sprawę).

W temacie wszystko zostało już powiedziane, a skoro nie zamierzasz respektować licencji to temat zalicza kłódkę.