Zniesienie/Unieważnienie nagany

Witam.

 

Chciałbym się poradzić na forum odnośnie kwestii nagany w pracy i przysługujących mi praw. Otóż jakiś czas temu otrzymałem naganę w związku z naruszeniem zasad BHP,  możliwość nieumyślnego spowodowania wypadku. Jest to moja druga nagana.

Jednak…

W grudniu zeszłego roku otrzymałem naganę za wystajace elementy biżuterii. Elementem tym był spiralny rozpychacz w uchu. Był to okres gdzie miałem pare wpadek jakościowych za które nie można było mi przydzielić nagany i w związku z tym na pierwszym lepszym “przewinieniu” otrzymałem naganę z zakresu BHP.

Po otrzymaniu drugiej nagany zacząłem zastanawiać się nad poprzednim przewinieniem. Jeżeli dobrze rozumuję posiadanie elementów biżuterii/ wystających elementów jest niezgodne z przepisem BHP. Jednak jak dobrze myślę ta kwestia odnosi się do wszystkich kolczyków oraz zegarów? Wiele osób w pracy je nosi, jak również jest jeden chłopak który korzystał z rozpychacza typu taper. Oczywiste jest dla mnie, że nagana była zwyczajnie niesprawiedliwie przydzieliona i powinienem jej nie przyjmować lub zwyczajnie się odwołać. Natomiast 14 dni przepisowe dające możliwość do odwołania minęły. Posiadając w chwili obecnej 2 nagany za każdą prostą wpadkę pracodawca może mnie zwolnić. Czy jestem coś w stanie wywalczyć nie idąc do sądu pracy?

Jeżeli pracodawca jest niezadowolony w jakiś sposób z Twoich usług, oraz Ty nie jesteś zadowolony z zasad panujących w firmie - czemu po prostu nie zmienisz pracy? Widzisz wyraźnie, że chcą się Ciebie pozbyć (nie znam relacji dwóch stron), ale masz już dwe nagany (a takie coś dość ciężko dostać…) i jeszcze nie szukasz nowej roboty? O co chcesz walczyć w sądzie pracy? Nawet jak wygrasz, to jesteś w tej robocie skończony; pamiętaj, że od blisko 30 lat mamy kapitalizm.