Znika kółeczko do odkrywania nieaktywnych ikon w tray'u

WItam

Problem jest jak w temacie, tzn. od czasu do czasu po włączeniu komputera nie pokazuje się kółeczko które służy do odkrywania nieaktywnych ikon w tray’u.

Ktoś zna może przyczyny tego zachowania i jak temu zaradzić??

OS: WinXP HE SP2 + wszystkie aktualizacje

Możliwe iz ona nie znika a znikają ukt\ryte ikonki w trayu tak jak mi.

Mozesz to sprawdzić poprzez otwarcie nowego programu i zminimalizowanie go to traya (chocby gg).

nie, nie. jest dokładnie tak jak napisałem tzn po włączeniu komputera przez jakiś czas nie ma kółeczka do odkrywania nieaktywnych ikon.Natomiast wszystkie ikony są widoczne (zarówno te aktywne jak i nieaktywne).

Zrób tak

:arrow: Prawokilk na pasek zadań > Właściwości > Zahacz "Ukryj ikony nieaktywne"

Zawsze maiałem i cały czas mam tak zaznaczone (czy to możliwe żeby podczas startu się to “samo odhaczało”)??

Być może ,chociaż mi się nigdy nie przytrafiło.

A może sam przypadkiem odznaczyłeś ?

Mam, raczej miałem to samo. A mianowicie przez tydzień gdy włączałem komputer nie miałem tego ‘‘kółeczka’’ … co mnie oczywiście bardzo denerwowało. Na szczęście po okolo 7 dniach było juz ok. Może u ciebie będzie tak samo :slight_smile:

Heh, “przypadkiem” to raczej ciężko to zrobić.

No nic widocznie taki tego urok. Poczekam może jak “samo” sie zaczęło odhaczać to “samo” sie zacznie zahaczać :slight_smile:

Dziękuję wszystkim serdecznie za odpowiedzi i życze bezproblemowego użytkowania komputerów, OS’ów itp.

PPM na pasku zadan/wlasciwosci/Dostosuj/ wybierz obojetnie jak ikonke i zaznacz “zawsze ukryta” / zastosuj/OK, teraz zobaczysz koleczko od ikon nieaktywnych. Po kilku minutach wejdz ponownie i przywroc ikonke do pierwotnego stanu, a koleczko pozostanie w dalszym ciagu widoczne.

@Piotr P.

No masz rację działa!

Tylko cały czas nie wiem czemu tak to się dzieje i jak temu zaradzić.