Znika kółeczko do odkrywania nieaktywnych ikon w tray'u

(Kubablachy) #1

WItam

Problem jest jak w temacie, tzn. od czasu do czasu po włączeniu komputera nie pokazuje się kółeczko które służy do odkrywania nieaktywnych ikon w tray'u.

Ktoś zna może przyczyny tego zachowania i jak temu zaradzić??

(aju) #2

Możliwe iz ona nie znika a znikają ukt\ryte ikonki w trayu tak jak mi.

Mozesz to sprawdzić poprzez otwarcie nowego programu i zminimalizowanie go to traya (chocby gg).

(Kubablachy) #3

nie, nie. jest dokładnie tak jak napisałem tzn po włączeniu komputera przez jakiś czas nie ma kółeczka do odkrywania nieaktywnych ikon.Natomiast wszystkie ikony są widoczne (zarówno te aktywne jak i nieaktywne).

(Bunio) #4

Zrób tak

:arrow: Prawokilk na pasek zadań > Właściwości > Zahacz "Ukryj ikony nieaktywne"

(Kubablachy) #5

Zawsze maiałem i cały czas mam tak zaznaczone (czy to możliwe żeby podczas startu się to "samo odhaczało")??

(Bunio) #6

Być może ,chociaż mi się nigdy nie przytrafiło.

A może sam przypadkiem odznaczyłeś ?

(Mayster X) #7

Mam, raczej miałem to samo. A mianowicie przez tydzień gdy włączałem komputer nie miałem tego ''kółeczka'' ... co mnie oczywiście bardzo denerwowało. Na szczęście po okolo 7 dniach było juz ok. Może u ciebie będzie tak samo :slight_smile:

(Kubablachy) #8

Heh, "przypadkiem" to raczej ciężko to zrobić.

No nic widocznie taki tego urok. Poczekam może jak "samo" sie zaczęło odhaczać to "samo" sie zacznie zahaczać :slight_smile:

Dziękuję wszystkim serdecznie za odpowiedzi i życze bezproblemowego użytkowania komputerów, OS'ów itp.

(Piotr P.) #9

PPM na pasku zadan/wlasciwosci/Dostosuj/ wybierz obojetnie jak ikonke i zaznacz "zawsze ukryta" / zastosuj/OK, teraz zobaczysz koleczko od ikon nieaktywnych. Po kilku minutach wejdz ponownie i przywroc ikonke do pierwotnego stanu, a koleczko pozostanie w dalszym ciagu widoczne.

(Kubablachy) #10

@Piotr P.

No masz rację działa!

Tylko cały czas nie wiem czemu tak to się dzieje i jak temu zaradzić.