Znika pulpit przy włączaniu folderów

Witam

Przy prubie włączenia byle jakiego folderu z pulpitu, znikają mi wszystkie ikony i pasek startu. Jedynym wyjściem żeby powróciły jest restart lapka (przynajmniej tylko takie odkryłem jak na razie). Nawet nie mam za bardzo jak loga zrobić bo nie mam ściągniętego programu na pulpicie… Spotkał się ktoś z Was z takim czymś?

Gdy zniknie pasek i ikony to uruchom menedżer zadań:

Ctrl + Alt + Del -> Plik -> Nowe zadanie -> wpisz: explorer.exe

Poza tym możesz spróbować w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Po uruchomieniu komputera naciskaj klawisz F8 i wybierz tryb awaryjny.

Masz Asusa? Jeżeli tak to wpisz w menu start msconfig-> uruchom wynik wyszukiwania-> karta “Uruchamianie”-> zlokalizuj wpisz Asus Web Storage-> odhacz ptaszka i restart systemu :slight_smile:

Zapomniałem dodać że nie mogę znaleźć w menadżerze explorer.exe, nawet nie wiedziałem że tak łatwo można włączyć spowrotem:) Wiesz może jak to zrobić żeby explorer się nie wyłączał? Błąd systemowy czy grzybek? Albo grzybek który usunął jakiś plik i występuje teraz błąd:)

Lenovo…

Pokaż logi z OTL na wklej.org.

analiza-dezynfekcja-zestaw-nieingerencyjnych-narzedzi-t485632.html#p3059741

Sprawdź czy są jakieś błędy związane z explorer.exe.

Kliknij prawym na Mój Komputer -> Zarządzaj -> Podgląd zdarzeń

Sprawdzałem błędy, nie ma żadnych związanych z explorer.exe

Logi które zrobiłem pierwszy z extras, drugi z otl (od 411 pozycji):

http://www.wklej.org/id/850745/

Nie widać żadnej infekcji.

Odinstaluj Spybot i AVG Security Toolbar.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Później kliknij Sprzątanie.

Pobierz i uruchom ShellExView

Wyłącz (Disable) wszystkie pozycje zaznaczone na różowo i zrestartuj komputer.

Wykonałem skrypt, uruchomiłem sprzątanie, restartowałem lapka, lecz nie odinstaluje spybota i avg, ani nie uruchomie shellExView bo problem nie zniknął i za każdym razem jak chce otworzyć jakieś okno to wszystko znika… jestem w stanie odpalić programy które znajdują się na dysku tylko przez “uruchom”

Co z tym fantem?

Mnie znikało na laptopie, a wystarczyło ustawić, żeby nie grupowało we właściwościach paska. Przyciski paska zadań - nigdy nie scalaj.

Odznaczyłem “grupuj podobne przyciski paska zadań”, lecz niestety nie rozwiązało to problemu:/

Jest jakiś sposób przy którym mogę usunąć te programy bez “otwierania okna” panelu sterowania (pamiętając że przy prubie otwierania okna wyłącza się explorer.exe)

Uruchom system w trybie awaryjnym.

Pobierz i uruchom Autoruns

Odznacz wszystkie pozycje na karcie Explorer.

W trybie awaryjnym odinstalowałem te programy, pobrałem autoruns i odznaczyłem wszystkie pozycje na karcie explorer.

W każdym bądź razie wszystko już działa poprawnie (przynajmniej jak na razie).

Dziękuję wszystkim za pomoc.