Znika tapeta po restarcie

Witam !!

Tym razem mam problem z tym, że znika mi tapeta (i pojawia się czarne tło) po restarcie komputera. Po każdym uruchomieniu systemu muszę zmieniać tapetę :stuck_out_tongue:

Coś tam można w googlach przeczytać na ten temat, że to może być wina sterowników grafy, ale w sumie nie znalazłem dobrego rozwiązania.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić ??

istnieje możliwość że baterja ci sie rozładowała na płycie głównej koszt takiej baterji to od 3 do 5 zł

nie wydaje mi się, aby była to wina baterii

próbowałeś ustawić inną kompozycję?

pakeroso , Nie wiem jak to jest z Vistą ale wiem co było takiego zachowania w XP. System masz legalny?

to nie wina baterii, bo komp jest nowy, system w pełni legalny.

zmieniłem kompozycję i tapety (póki co) już zapamiętuje

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Ja tam miewam podobny problem, ale jakoś nie pali mi się na rozwiązywanie go bo się przyzwyczaiłem.

Otóż jeżeli zrobię sobie tapetę z jakiegoś obrazka z neta to się tapeta utrzymuje (zapisuje kod strony raczej :wink: ), a jeżeli zrobię tapetę z jakiegoś pliku, np miałem go na pulpicie i z pulpitu otworzyłem i ustawiłem jako tapetę, to jeżeli obrazek ten co mam ustawiony jako tapetę, przesunę do innego folderu, to po restarcie komputera już tapety nie ma, ale jeżeli nie zmienię miejsca docelowego to jest. :wink:

Ja tam się już przyzwyczaiłem, także wiecie, rybcia dla mnie. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Witam…

Problem ten jest bardzo powszechny

Tapeta znika najczesciej wtedy gdy instalujemy jakas przegladarke foto (ja zainstalowalem xn view i poprostu system automatycznie podawal folder utworzony przez przegladarke jako domyslny folder z pulpitem)

Prosta rada na to jest… ustawiamy sobie tapetke jaka chcemy i skad chcemy nastepnie wchodzimy na KOMPOZYCJE dajemy MOJA AKTUALNA KOMPOZYCJA i zapisujemy zmiany i po problemie :))

POzdrawiam