Znikająca ikona klawiatury/języka w Windows 8.1

Dzień Dobry

Przychodzę do Państwa problemem znikającej ikony klawiatury/języka (Windows 8.1).
Zastanawiam się co mogło być przyczyną tego stanu rzeczy i czy jest możliwość jej przywrócenia?
Przy okazji dopytam: Jej brak oznacza że coś jest nie tak z systemem?

Tak prezentuje się moja opcja:
Klawiatura

A tak powinno wyglądać oryginalnie:
win8-settings-menu

Przeszukiwałem przeróżne fora, czy ktoś miał kiedykolwiek podobny problem i po dłuuuugim research znalazłem coś takiego:
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-81-multiple-languages-language-indicator/a05ebf67-97ec-48a2-90cf-f79a7e989cbc?page=1

Tutaj osoba miała podobny problem i na końcu wyjaśnia że być może doszło do uszkodzenia pamięci (czy coś w tym rodzaju). Zrobiłem test RAM i nie wykryło mi żadnych błędów. Czy coś innego mogło zawinić?

Prosiłbym o pomoc w ewentualnym rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam

Ta ikonka to przełącznik zainstalowanych języków np. u mnie jest ale nieaktywna bo mam tylko j. polski. Po zainstalowaniu dodatkowo j. angielskiego-USA ikonka staje się aktywna. Zainstaluj dodatkowo jakiś język i sprawdź: Panel Sterowania - Język - Dodaj.
2023-12-28_174025

2023-12-28_174057

Miałem coś takiego kilka miesięcy temu nagle zniknęła ikona klawiatury nie może było zainstalować żadnego dodatkowego języka przywróciłam system z najstarszego punktu jaki miałem i ikona wróciła.

Zrobiłem tą instalację i niestety nie pomogło :frowning: Zmieniłem nawet język (bo to się da w innych opcjach ale ikonki jak nie było, tak nie ma)

I właśnie tutaj jest pies pogrzebany bo jak sprawdziłem moje punkty przywracania to został tylko ten z wczoraj (w zasadzie przed wczoraj bo już po północy). Cofnąłem go i niestety nie pomogło.

Zastanawiam się czy ten brak coś oznacza (w sensie, że coś jest nie tak z systemem), czy też można to zignorować i nadal normalnie pracować.

Dopowiem jeszcze, że zanim to się stało, to instalowałem najnowszą (dla Windows 8.1) wersję OBS oraz HWMonitor.
Czy jest możliwość że jeden z tych dwóch programów zaszkodził tej opcji?

Przy okazji zostawię jeszcze logi z programy FRST64. Może coś jest nie tak w rejestrze że tego nie ma widać.

Addition.txt (58,0 KB)
FRST.txt (25,9 KB)
Shortcut.txt (49,8 KB)

Może mi ktoś Państwa sprawdzić powyższe logi?

1 polubienie

Witaj @Neko888

W logach nie zauważyłem nic niepokojącego
Możemy zrobić oczyszczanie

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Samsung-Pc\Desktop
    fixlist.txt (1,1 KB)
    „Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

Nie twierdzę, że oczyszczanie przywróci ikonkę w Trayu.

Czy przeglądałaś filmiki na YT dotyczące włączania brakującej ikony systemowej? → Przykładowy filmik
Czy puste miejsce, które wskazujesz na pierwszym obrazku jest klikalne?
Tzn. czy jest tam niewidoczna ikona, czy jej po prostu tam nie ma
Gdy ikony układają się w dwóch wierszach i ilość ikon jest nieparzysta, to zawsze będzie puste miejsce

Nadal nie rozwiązuje to powodu zniknięcia ikony, ale może ud się go znaleźć :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Bardzo bym chciał to zrobić, ale dzisiaj mój antywirus (Panda Dome) zaczął traktować ten program jako wirus i wywala mi go do kwarantanny.
Czy to fałszywy alarm i mogę bez problemu go użyć?
Bo zaledwie dwa dni temu nie było z tym problemu, a teraz mówi że wirus.
Jakaś wadliwa aktualizacja czy co?

PS: Na resztę pytań odpowiem po wykonanych logach :slight_smile:

oraz tutaj…

Oczywiście możesz uruchomić FRST bez obaw
Są różne antywirusy, które reagują nadmiernie na ten program

Ale tutaj wykrywa „Exploit.gen”, a wcześniej tego nie robił. Naprawdę nie ma obawy o to że coś się stanie?

Jakby co to ściągam ten program bezpośrednio z waszego forum (przypięty post w dziale bezpieczeństwo).

Panda Dome często wykrywa FRST64 jako fałszywie pozytywne
Jest to bezpieczny plik

Dzień Dobry Panu :slight_smile:

Przychodzę z bardzo dobrą wiadomością. Otóż zrobiłem tak jak Pan każe i…ikonka klawiatury wróciła!!!
Dowód:
Ok

Może mi Pan tak prosto powiedzieć co mogło być tego przyczyną?

PS: Czy można w jakiś sposób przywrócić historię przeglądania stron internetowych?
Bo nie poinformował Pan mnie o tym żebym zrobił kopię historii i w rezultacie straciłem dosyć ważne strony internetowe.

I oczywiście obowiązkowy raport wklejam:
Fixlog.txt (5,2 KB)

Widzę, że efekt oczyszczania zadziałał dobrze i niedobrze zarazem

Fakt, nie informowałem jak daleko sięga oczyszczanie
i niestety tego działania nie da się cofnąć, gdy nie masz włączonej synchronizacji w przeglądarce

Na pewno nie utraciłeś Zakładek (Ulubionych)

Oczyszczanie mogłoby nie rozwiązać problemu, gdyby nie były użyte wszystkie instrukcje w nim zawarte

Przepraszam, jeśli stworzyłem większy kłopot niż pierwotny

Rozumiem :frowning:

A nie pomoże tutaj cofnięcie systemu do konkretnej daty?
Albo jakiś inny program?

Jeśli mówimy o historii z Chrome, to warto spróbować sposobu jaki podpowiedział mi @krzysztoft1

1 polubienie

Można spróbować powrócic do sytuacji sprzed „zabiegów naprawczych” i próbowac zaczac je od nowa. Moze troche inaczej. Bez „Empty”

Punkt restore został zrobiony

restore
restore1png

Im dalej wstecz przed problemem tym lepiej.