Znikająca Pamięć RAM

Witajcie,

Mam zainstalowany 32 bitowy system operacyjny i podpięte 4,00GB

kiedyś system informował mnie, że 3,25GB jest widoczne i do użytku.

gdy zainstalowałem drugą kartę graficzną zobaczyłem wtedy spadek do 3,00GB :shock:

Pomyślałem co jest?! Pamięć się popsuła? i sprawdziłem po kolei wszystkie pamięci (4x1GB)

Okazało się, że każda z pamięci jest sprawna i działa prawidłowo.

Po pewnym czasie zainstalowałem drukarkę na USB i znów pamięć spadła.

Aktualnie system mi widzi 2,75GB to gdzie podziało się 1,25 GB?

Co jest tego przyczyną i dlaczego tak się dzieje? :frowning:

ad1. karta graficzna ma pamięć współdzieloną dlatego ci ram wzięło co do drukarki to nie wiem. być może to samo co z grafiką

poprostu system zapewne musisi zaadresować dodatkowe urządzneia i zabiera pamięć RAM i przydziela urządzeniom

Na moim wcześniejszym komputerze miałem 2,00GB (max)

Na nim nie występował taki problem :expressionless:

Wejdź do BIOSu i tam poszukaj przydzielania RAMu karcie graficznej. Ale ja bym to zostawił tak jak jest.

A jak bym zainstalował 64 bitowy system to problem by zniknął :?:

Wtedy wykryłoby ci maks ramu ale i tak część zostałaby przydzielona jak masz tak ustawione w BIOSie

Nie wiem jak mam tego szukać w Biosie… :frowning:

Mój Typ BIOS’u to Award Modular v6.00PG jak by co :smiley:

może podaj model karty graficznej

EVGA GeForce 8600 GTS 512 MB

znajdź opcje CHIPSET FEATURES SETUP>AGP Apreture Size i tam ustw,

BTW troche nie rozumiem po co igrek potrzebne info o karcie graficznej, prędzej o modelu płyty głownej. :?

Mój Model płyty głównej to Gigabyte GA-N650SLI-DS4L :slight_smile:

w takim razie CTRL+F1

masz poszukaj pozycji gdzie masz 3 opcje: DVMT - automatyczne przydzielanie ilości pamięci w zależności od potrzeb, 128MB i 256MB

Nie znalazłem nic takiego jak AGP Apreture Size i DVMT gdzie mógłbym ustawić 128 lub 256mb :frowning:

devil33, co ma wspólnego AGP Aperture Size z kartą graficzną na PCI-E ?

Maro niestety nic nie poradzisz na zmniejszanie sie ilości pomieci systemowej, każda karta lub urządzenie podłączone do komputera

rezerwuje sobie określoną pule adresów z ogólnej ilości jaka jest w komputerze. Najgorzej jest z kartami graficznymi które mają

własną pamięć więc system żeby ją zaadresować musi tyle samo pamięci wyłączyć z pamięci systemowej aby zmieścić sie w obszarze

tych 4GB ktore masz zainstalowane.

sorry fakt bazowałem na swoim BIOSie, poszukaj opcji gdzie będziesz mieć podane w opcjach do wyboru coś w stylu 64, 128, 256, 512 itd

tyle że pamiętaj że to zmniejszy wydajność grafiki