Znikająca pamięć z dysku C


(Virox) #1

Witam,

 Mam problem, od jakiegoś 1,5 miesiąca znikło mi z laptopa ponad 80GB pamięci. Codziennie czyszczę ciasteczka, CCleaner, skanuje kompa i oczyszczam dysk. Wirusów nie mam, a pamięć wciąż znika. 2 tygodnie temu miałem 120GB wolnego miejsca dziś jest to tylko 106GB. Dodam też że od jakiegoś czasu pojawiło mi się duża ilość folderów na dysku C o dość długich nazwach składających się z cyfr i liter.  Co mam zrobić by pamięć wróciła i do czego są te foldery?


(bachus) #2

Witaj na forum. Foldery z dziwnymi znaczkami mogą oznaczać dwie rzeczy:

  • tymaczowe pliki związane z aktualizacjami

  • w gorszym przypadku - foldery z plikami pochodzącymi z odzyskiwania uszkodzonych plików.

 

  1. Miejsce

Zobacz, co zajmuje miejsce: https://windirstat.info/

  1. Na wypadek dysk twardy

Sprawdź (możesz pokazać zrzut ekranu) stan dysku twardego: http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html


(Virox) #3

Większość folderów jest puste, Kilka zawiera foldery. Ich nazwy to cyfry np. 1021

Zrzut


(bachus) #4

Wróć do punktu pierwszego - ściągnij program i uruchom, zrozumiesz wtedy działanie.


(system) #5

Możesz je usunąć. To pozostałości po aktualizacjach. Ponadto usuń wszystko z folderu “Download” w ścieżce C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download. Warto by jeszcze odpowiednio ustawić ilość miejsca na tworzenie Punktu przywracania systemu tak, aby dotyczyło to wyłącznie partycji systemowej i z ograniczniem miejsca do około 1-1,5 GB. Ustaw tez Właściwości Kosza (PPM) tak, aby Kosz nie zajmował więcej miejsca na poszczególnych partycjach jak 1% lub około 200 MB.


(pigers1986) #6

Wyczyść kopie zapasową