Znikająca partycja w Windows Vista


(Waterfall1) #1

Witam,

mam laptopa z zainstalowaną Vistą Home Premium, dyskiem twardym 250GB i chciałem stworzyć 2 nowe partycje poprzez zmniejszenie partycji C tym oto sposobem:

Start>Panel Sterowania>Narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem>Zarządzanie dyskami po czym zmniejszyłem wolumin dysku C o 50 Gb.

Zrobiłem to tak na próbę żeby zobaczyć czy działa nie myśląc wcześniej jakie naprawdę chce partycje. Powstała partycja nieprzydzielona (albo jakaś podobna nazwa) po czym chciałem wrócic do stanu początkowego więc zwiększyłem rozmiar woluminu dysku C o te 50 Gb z partycji nieprzydzielonej. Wszystko poszło ładnie i pięknie. Zresetowałem komputer i tu zaczął się problem. klikając w mój komputer pokazuje mi że Dysk C jest o 50 GB mniejszy niz być powinien (ma 180gb) , natomiast jeśli wejdę do zarządzania dyskami to nie mam żadnych nowych partycji tylko jeden dysk C i tu UWAGA jest napisane że dysk C ma pojemność 230 jeśli jednak kliknę Prawym klawiszem > właściwości pokazuje mi że pojemność dysku C to 180Gb czyli za mało. Nigdzie nie ma partycji nieprzydzielonej więc nie rozumiem co się stało ?! Czy ktoś ma pojęcie co to jest ? Dlaczego tak jest i jak to naprawić ?


(Kolmar) #2

Użyj programu testdisk w celu odzyskania poprawnych informacji o partycji/partycjach.

Przewodniki:

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... pic=2948.0

http://mirror.href.com/thestarman/testdisk.html