Znikająca przestrzeń na dysku

System operacyjny to Vista Home Premium.

Z partycji D,gdzie są przechowywane różne pliki,potrzebowałem "wymazać " 2 foldery o objętości ok.100 Gb.

Do tego celu użyłem aplikacji East-Tec Eraser 2012,która to posiada zdolność “kasowania” folderów,plików bez możliwości ich odzyskania.

Po zakończonej operacji,trwającej kilka godzin-nagle " ZNIKNĘŁO " mi ok.10 Gb na partycji C,oraz ok.50 Gb. z partycji D.

Skanowanie SpaceSniffer’em wykazują mi “pola” UNKNOWN SPACE (not scanned) ok.10Gb na partycji C,oraz UNKNOWN SPACE (not scanned) ok.50Gb na D.

Co to jest to UNKNOWN SPACE ?,gdzie podziało się te 10 Gb na C,jak również 50 Gb na D ?,jak je odnależć i odzyskać utraconą nagle przestrzeń.

Dodam,że testowalem-“głęboki scandisc”,coś tam trochę naprawił na dysku,lecz problem pozostał !!

Witam,

fakt… dziwna sprawa. Tak z ciekawości, to ten program przypadkiem nie wydzielił ze starych partycji trochę miejsca pod przyszłe?? Próbowałeś z tego “UNKOWN SPACE” utworzyć jakąkolwiek partycję?? Może coś w ustawieniach kasowania nie wyszło??

Usuń punkty przywracania, bo domyślnie mogą zająć kilkanaście procent dysku:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … tore-point

Czy SpaceSniffer uruchomiłeś jako administrator?

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator

Przepraszam,moja znajomość komputera nie jest wysoka.
Mógłbyś bardziej wyjaśnić co to ten SpaceSniffer.
Punkty przywracania systemu mam wyłączone - używam RollBack Rx

Widzę, że problem ze znikającym miejscem to u ciebie codzienność od 6 lat :laughing:
Czy używanie programów do nadpisywania dysku po skasowaniu jest u ciebie naprawdę konieczna? Nie możesz kasować tych katalogów czy plików jak wszyscy inni? No chyba, że są to jakieś rządowe dane :wink:

Program co w kwadratach pokazuje zajętość dysku, katalogami.

@anon741072
Ooo,taraz sobie faktycznie przypomniałem ,że taki fakt zaistniał…6 lat temu. Zapomniałem o nim.
Nieważne , zaistniał podobny problem i nie mogę sobie poradzić z nim dzisiaj.
A fakt nagłego powiększenia się partycji powstał z chwilą skasowania większej ilości plików programem Secure Eraser…

Chyba smart by się przydał:

To może warto już odpuścić ten temat i pisać w nowym skoro założyłeś do nowego problemu? Bo robi się zamieszanie tylko.

1 polubienie

@anon741072
Może tak być jak zasugerowałeś…