Znikająca tapeta

Mam od paru godzin Vistę, więc jest to dla mnie kompletna nowość.

Ustawiam sobie tło a po restarcie mam czarne tło.

Gdzie podziewa się ustawione tło?

u Billa. System oryginalny??

Tło należy ustawiać :arrow: PPM na pulpicie > Personalizacja > Tło pulpitu > przeglądaj> wskazujesz na konkretny obraz.

Ustawienie tapety w inny sposób powoduje wskazany efekt.

Dokładnie tak zrobiłem, ale możliwe, że usuwało się, bo było to jeszcze przed aktywacją.

Teraz nie mogę tego sprawdzić, bo po ciężkiej mordędze zainstalowałem SpeedToucha do Neostrady i teraz cała rodzina okupuje komputer.

A system jest jak najbardziej legalny bo kompek jest “gotowcem” z supermarketu.

Kto Ci takich głupot nagadał?

Każdy obraz:PPM->ustaw jako tło pulpitu->zero problemów.Możesz mieć miniaturę na pulpicie,wskazujesz ją jako tapetę,miniaturę przenosisz np.do folderu “Obrazy”,robisz restart i nic się nie zmienia.

Czy długo po zakupieniu komp nie był podłączony do Net’u?Prawdopodobnie przyczynę sama wskazałaś,brak aktywacji!

Jutro opowiem, czy po aktywacji i restarcie coś się zmieniło, bo teraz na gwałt ściągają wszelakie gry on line, więc nic nie mogę sprawdzić teraz.

A faktem jest, że Microsoft przygotował różne upierdliwości, żeby dokuczyć użytkownikom, którzy korzystają z nieaktywnego systemu.

“Inny sposób” miałem na myśli przez program dajmy Xnview, po restarcie brak tapety jest tło domyślne visty.

Ja od instalacji XnView zawsze ustawiam w nim tapetę i jakoś jeszcze nigdy nie zmieniła mi się na standardową z Visty czy na czarne tło.

OK, po aktywacji Visty problem zniknął.

Było to typowe nękanie użytkownika aby jak najszybciej aktywował produkt.