Znikająca tapeta

(Avista) #1

Mam od paru godzin Vistę, więc jest to dla mnie kompletna nowość.

Ustawiam sobie tło a po restarcie mam czarne tło.

Gdzie podziewa się ustawione tło?

(Danielm86) #2

u Billa. System oryginalny??

(kk23) #3

Tło należy ustawiać :arrow: PPM na pulpicie > Personalizacja > Tło pulpitu > przeglądaj> wskazujesz na konkretny obraz.

Ustawienie tapety w inny sposób powoduje wskazany efekt.

(Avista) #4

Dokładnie tak zrobiłem, ale możliwe, że usuwało się, bo było to jeszcze przed aktywacją.

Teraz nie mogę tego sprawdzić, bo po ciężkiej mordędze zainstalowałem SpeedToucha do Neostrady i teraz cała rodzina okupuje komputer.

A system jest jak najbardziej legalny bo kompek jest "gotowcem" z supermarketu.

(Semtex) #5

Kto Ci takich głupot nagadał?

Każdy obraz:PPM->ustaw jako tło pulpitu->zero problemów.Możesz mieć miniaturę na pulpicie,wskazujesz ją jako tapetę,miniaturę przenosisz np.do folderu "Obrazy",robisz restart i nic się nie zmienia.

Czy długo po zakupieniu komp nie był podłączony do Net'u?Prawdopodobnie przyczynę sama wskazałaś,brak aktywacji!

(Avista) #6

Jutro opowiem, czy po aktywacji i restarcie coś się zmieniło, bo teraz na gwałt ściągają wszelakie gry on line, więc nic nie mogę sprawdzić teraz.

A faktem jest, że Microsoft przygotował różne upierdliwości, żeby dokuczyć użytkownikom, którzy korzystają z nieaktywnego systemu.

(kk23) #7

"Inny sposób" miałem na myśli przez program dajmy Xnview, po restarcie brak tapety jest tło domyślne visty.

(system) #8

Ja od instalacji XnView zawsze ustawiam w nim tapetę i jakoś jeszcze nigdy nie zmieniła mi się na standardową z Visty czy na czarne tło.

(Avista) #9

OK, po aktywacji Visty problem zniknął.

Było to typowe nękanie użytkownika aby jak najszybciej aktywował produkt.