Znikające czcionki Windows 10

Włączyłem bez żadnych usług (oprócz Windowsowych) i nadal znikają.

1 polubienie

Możesz podać przykład legalnie udostępnionej czcionki za darmo która ci też znika?

Opcjonalnie może trzeba im na poziomie NTFS blokować opcję skasowania (by nie mógł tego zrobić użytkownik “SYSTEM” ani “TrustedInstaller”)?

Coolvetica, Uni Sans

Dobra, może tak na prawde ten cel z Windowsem był błędny. Bezsensownie kontrolowałem wszystko tylko w vscode. Bo tylko tam mi ta czcionka nie działa. Mimo tego że po restarcie tak jak wyżej te fonty “znikają” to w Paincie, PSie a nawet Power Poincie są i mogę z nich korzystać. Więc tylko problem z vscodem

  1. przeinstalowywałem go na inny dysk
  2. zmieniałem lokalizacje
    dalej nic. Po restarcie mimo tego że ustawienia się nie zmieniły to robi się taka czcionka
    image

Przecież pisałeś, że znikają z katalogu /windows/fonts :man_facepalming:

Możliwe, że ten font jest jakoś (nie wiem jakim cudem) niekompatybilny. Znajomy opowiadał, że miał fonty, które potrafiły mu przymulić corela (sic!). Przetestuj jakiś inny font. Szukaj tylko TrueType, albo OpenType. Najlepiej ze strony https://fonts.google.com/ bo masz pewne i z prawami autorskimi :wink:

Tylko, że ja z niej wcześniej korzystałem. Nie wiem co się stało.

Dobra, problem definitywnie leży po stronie vscode. Sprawdzone na drugim komputerze i -

  1. tak samo po restarcie z Ustawienia Czcionek znikają zainstalowane fonty na poprzedniej sesji (zostają te domyślne, systemowe)
  2. po zrestartowaniu w visualu nie wykrywa SF Mono (inne też testowane i to samo) i zastępuje ją jakąś domyślną.

Dobra, wystarczy kliknąć prawym na instalkę fonta i wybrać ze instalujesz dla wszystkich użytkowników i działa.