Znikające dane

Jakiś czas temu miałem problem z dyskiem. Current Pending Sector/Bad sector. Tylko to co się stało niekoniecznie ma z tym związek. Choć może.

Wczoraj zniknęły mi dane z pulpitu ( nie ma mowy, że ktoś mi je usunął lub wirus ). Zmieniły się ustawienia Windowsa. Miałem najlepszą wydajność, a ustawiła mi się naładniejszy wygląd. i inne ustawienia które ustawiłem pod siebie też się zmieniły domyślnie jak po formacie. Dane nie zniknęły wszystkie. Kilka mp3, z pulpitu, jakiś program. Ale też nie wszystkie programy. Mp3 która leżała u mnie tydzień też się usunęła, a program na tym samym dysku zainstalowany wczoraj się nie usunął. Nie wiem co się stało. Czy to system czy to dysk. i czy da się to jakoś przywrocić.

Użycie roguekillera http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller … 39028.html przywraca skróty, domyślne ikony i ścieżki Pobierz na dysk, uruchom, na win7 uruchom jako admin, wykonaj “skanuj” potem daj usuwanie i wtedy kliknij po prawej na naprawę skrótów. Po tym wszystkim zrób restart i pokażą Ci się logi na pulpicie. Przy okazji, może rogue znajdzie coś, co mogło spowodować takie kłopoty. Pokaż log ze skanowania, bo być może jakaś uruchamiana aplikacja namieszała. Ustawienia windowsa też same się nie zmieniają. Gdy nowa bateria CMOS, to będzie jakiś proces. Gdy masz ccleaner, to sprawdź w autostarcie, jakie aplikacje Ci się uruchamiają. W ustawieniach windows najlepiej śmiga, gdy daje się zaznaczenie na pierwszą opcję - niech system windows wybierze optymalne… itd.

http://wklej.org/id/1016676/

Dodane 19.04.2013 (Pt) 16:22

http://wklej.org/id/1016677/

Rogue nie wskazuje na problemy, tylko na jakiś wpis uruchamiający. Pozostaje to, co w autostarcie, procesach, a jak nie, to będzie sprzętowy bug, od zasilania (jakie stare?), baterii CMOS… a sprawdź w menadżerze urządzeń, czy jakiś sterownik nie zrobił się ap, na żółto. Wyłączałeś ostatnio jakieś usługi? A co z podglądem zdarzeń - aplikacje, system? Jakie błędy? Pousuwaj wszystko związane z rogue.

Wyłączałeś ostatnio jakieś usługi

Tak i to całkiem sporo.

Zmieniałem w rejestrze wg tg poradnika.

Usuwałem te usługi

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

Specyfika uruchamianych aplikacji jest dla każdego systemu inna tak, jak każdy do siebie dobiera programy, a windows nimi gospodarzy. Używałem poradników, aż przekonałem się, że to zbyt ogólne i do kitu. Według spisu usług, trzeba zatrzymać się kolejno. W xp jest niecałe 80 usług. Mogę Co podać, jak mam poustawiane wg. potrzeb i właściwości. W tym jest sztuka, że trzeba znaleźć we właściwościach, które usługi są zależne od tej usługi, a od które są wymagane do uruchomienia tej usługi. Zaraz odbierzesz screena na PW.