Znikające emotikony

Cześć, mam mały problem z emotikonami w SMSach. Wysyłając sms z Xiaomi 4A wstawiam gotowe emotikony dostępne w klawiaturze GBoard i o ile u mnie są one normalnie widoczne to u odbiorcy (Lenovo K5) ich nie ma. W czym tkwi problem? W innych telefonach emotki są normalnie widoczne.

a czy ten odbiorca widzi Twoje ogonki? ąćśżź?
w ustawieniach wiadomości masz suwaczek do alfabetu gsm.

1 polubienie

Widzi polskie znaki. Z poprzedniego telefonu emotikony był widoczne, z Xiaomi już nie.

Wydaje mi się, że to niezgodność kodowania emotikon. Gdy ze swojego Xiaomi wysyłam SMSa zakończonego jakąś emotką na Samsunga siostry, ona ich nie widzi, a gdy ja dostaję od niej, widzę znaki zapytania. Użytkownicy LG widzą moje wiadomości poprawnie, jak i ja ich treści.

Jeżeli bardzo zależy Ci na poprawnym wyświetlaniu emot u odbiorcy to skorzystaj z innej aplikacji do SMS np. Chomp SMS lub odbiorca z takowej skorzysta.

Podstawowe emoty wprowadzane w trybie tekstowym (z GBoard) zazwyczaj są poprawnie interpretowane i wyświetlane u odbiorcy. :) :( :| ^^ itp.

Też mam Xiaomi tyle, że Mi5 i jak dotąd tylko w Lenovo i Motorola źle interpretowało emoty.