Znikające ikony Menu Start Windows 10

Witam serdecznie,

Może mi ktoś doradzić co zrobić w przypadku, kiedy znikają mi ikony w Windows 10 w Menu Start? Poniżej zamieszczam zdjęcie tego problemu, nie wygląda to estetycznie a na dodatek często zamiast pustych kwadratów mam jakiś obrazek z galerii. Nie rozumiem o co chodzi. Proszę o pomoc.

=

W cmd cmd jako administrator:

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow

W Powershell Powershell jako administrator:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Potem uruchom ponownie system i zobacz czy coś się zmieniło.

1 polubienie

Okej już sprawdzam napisze jak się uruchomi ponownie.

1 polubienie

Jestem po ponownym uruchomieniu komputera, ikonki wróciły ale wiem, że przy kilku krotnym otwarciu Menu Start problem może się powtórzyć. Jedyne co teraz zauważyłem, to, że wszystkie aplikacje które miałem przy zakupie laptopa powróciły. To tak miało być?

Problem powrócił przy otwarciu dwukrotnie Menu Start.

Aplikacje kafelkowe mogły wrócić wraz z naprawą menu start.

Co do powracania problemu to możesz spróbować zaktualizować jeszcze Windows 1703 do 1709 (jak masz starszą wersje) i może problem zniknie, chociaż na 1709 też może tak wyparowywać ikona folderu.

Znalazłem też polecenie na przebudowywanie menu (może nie przywraca starych aplikacji), ale w artykule brak informacji jak współpracuje z najnowszymi wersjami Windows: www.kapilarya.com/re-register-start-menu-windows-10

Jeszcze można zobaczyć czy odświeżanie miniaturek ikon daje dłuższy efekt: www.tenforums.com/tutorials/5645-rebuild-icon-cache-windows-10-a.html

1 polubienie

Aktualnie w systemie posiadam kompilacje 1709, sprawdziłem przy użyciu komendy Windows+R (winver). Bardzo irytujący problem, z tym, że jestem detalistą i psuję to wygląd mojego systemu. Bardzo dziękuję za pomoc, dużo się dowiedziałem i spróbuję coś zadziałać z tymi linkami ale nie ukrywam, że komendy tam zamieszczone trochę mnie odpychają bo wyglądają groźnie a ja nie znam się zbyt dobrze na komputerach.

Gdzieś wyczytałem, że problem może tkwić nawet w kafelkach przypiętych do Menu Start, ponieważ gdy przypniemy kafelek Zdjęcia z ustawionym tłem i włączoną opcją dynamicznego podglądu to wtedy koliduje on z ikonkami folderów w Menu Start. Nie wiem ile w tym prawdy ale zrobiłem tak, że wyłączyłem dynamiczny podgląd i uruchomiłem komputer ponownie, odpalam ciągle Menu Start i póki co zero problemu a powinien już dawno się wyświetlić.

1 polubienie