Znikające ikony (nie skróty) zakładek do stron na pulpicie

Cześć.

Od jakiegoś czasu mam problem, że moja mała G2 traci ikony od zakładek do stron, które mam na pulpicie. To nie jest problem z ginącymi skrótami z pulpitu, a z zamieniającymi się ikonami na domyślne systemowe. Dodam, że korzystałem już z testowego launchera od Microsoftu, teraz korzystam z Novy i czy tam, czy tu jest to samo. Dodatkowo robiłem już 2x hard reset (pierwszy przed zainstalowaniem launchera od Microsoftu, drugi po zainstalowaniu), także obecnie jestem po świeżym rozdaniu a problem nadal występuje.

Pierwszy screen (22:48) przedstawia jak to wygląda kiedy ikony giną (dotyczy to tylko zakładek), natomiast drugi pokazuje sytuacje kiedy ponownie dodam wszystkie ważne dla mnie zakładki na pulpit (tak korzystam z przeglądarkowego Fejsa).

Jeżeli to ma jakieś znaczenie to Antek 5.0.2 oraz oryginalne opro od LG V20d-260-02 (T-Mobile).

To może dotyczyć np. apek przeniesionych do pamięci zewnętrznej. Wtedy niektóre ich widgety mogą robić takie psikusy.
Druga rzecz… każdy jeden launcher, co jakiś czas musi odświeżyć sobie właśnie zawartość ekranu. Wtedy także może coś takiego występować.
Aby temu zapobiec (w jakimś tam stopniu) w Nova wprowadzono opcję, aby zostawał w pamięci urządzenia. Trzeba ją sobie włączyć - jest to gdzieś w opcjach Nov’y.
Podobna rzecz może się dziać, gdy aplikacja, której widget jest na ekranie, będzie chciała sobie odświeżyć swoje dane. Np. jakieś czytniki newsów itp. a jeśli w Novie będzie włączona opcja blokowania stanu ekranu. Nova ma taki “bajer” zapobiegający przypadkowym zmianom np. położenia ikonek i tym podobnym.
Można spróbować tą opcję wyłączyć i sobie sprawdzić, czy dalej będzie się “biesiło”.

Aaa i jeszcze coś…
LG mają to do siebie, że gdy zainstaluje się im własny launcher (obojętnie jaki), to ten domyślny - LG Home - nadal pracuje uruchamiany w tle podczas startu urządzenia. I on może “wpychać na siłę” swoje nastawy pulpitu temu drugiemu launcherowi.
By tego uniknąć, trzeba po prostu ubić proces “LG Home” kompletnie i wykluczyć odpalanie go przy starcie.

Mam ten telefon od blisko 3 lat i przez bardzo długi okres wszystko było ok, a korzystałem cały czas z launchera Nova i nigdy nie robił żadnych psikusów. Tak jak pisałem, problem nie dotyczy aplikacji, a tylko i wyłącznie skrótów zakładek z przeglądarki, które tworzę sobie na pulpicie z poziomu Chrome.

No to odpowiedź masz. Skrót zakładki to widget, nawet jeśli został on dodany jako ikonka, dalej jest widgetem. Tak system go interpretuje. Gdy one aktualizują swą zawartość, Nova może po prostu nie nadążać z odświeżeniem swego ekranu. Tak więc, albo wymusisz odświeżenie przez włączenie opcji w Nova - wersja beta ma taki ficzer. Albo trzeba wymusić to systemowo, przez skillowanie procesu działającego w tle.
I tyle… tu nie ma żadnych rewelacji.
Z resztą… poczytaj sobie o tym na G+ Nov’y. Było to kilka razy już tam wałkowane :wink: