Znikające ikony, Niedziałające aplikacje metro

Witam mam problem.Po 3 dniach od zainstalowania W8 zaczęły się pojawiać dziwne problemy. Najpierw aplikacje Metro nie chcą się odpalać, ale pokazuje informacje o sporcie na kafelku itp. Po jakimś czasie z pulpitu ikony zniknęły a Windows Defender sam się wyłączył i nie da się go włączyć.Prawy przycisk myszy gdziekolwiek go użyje powoduje zawieche Explorer.Exe Po otworzeniu biblioteki zniknął cały “My Computer” nawet przeglądać dysku C nie mogę ,bo skróty wszystkie zniknęły. I na koniec aplikacje wywalają dziwne błędy i odmawiają pracy. Czasami ikony po kilku godzinach sie pojawiają na pulpicie. Jedyne programy które instalowałem pochodzą z DobreProgramy czyli stąd a więc wirusa wykluczam.

Wersja Windows to RC

Na DP nie miałem takich problemów.

Czyli zajechany system.Zrób backup swoich danych, potem najedź myszą na prawy dolny róg ekranu, i ciągnij w górę po prawej krawędzi (chodzi o wywołanie paska po prawej stronie) wybierz settings -> Change PC settings, kategoria general.Tam Gdzie jest Adwenced Startup kliknij restart.Potem wybierz Troubleshot, Reset your PC.Potem wykonuj instrukcje na ekranie (będą po angielsku) zostaniesz m.in poproszony o włożenie płytki z systemem. W wyniku tej operacji dysk systemowy będzie sformatowany, i wgrana zostanie czysta kopia systemu, będziesz musiał wszystko wgrać od nowa Potem uważaj na to co robisz, i co instalujesz.

Może to i głupie ,ale nie posiadam już od kilku lat napędu DVD.

Próbowałem zrobić Refresh ,ale tam napisane właśnie by płytę włożyć w napęd.

Może by tak utworzyć obraz Windows 8 i zamontować by pomogło?

mam jeszcze dysk zewnętrzny HDD może na nim też coś da rade zrobić?

W takim razie zrób tak:

Nagraj obraz na jakiegoś pendrive, dysk zewnętrzny itp. w każdym razie zabootuj obraz z jakiegoś urządzenia

Na pierwszej stronie normalnie wybierz język, strefę czasową itp.

Na kolejnej stronie zamiast Install Now wybierz Repair your computer

Wybierz system który chcesz naprawić i wtedy zrób refresh.

To nic nie da. Repair your computer już od Visty działa wyącznie pod uruchomionym Windowsem. Zresztą uruchom tą opcję i sam zobaczysz komunikat, żeby zrestartować pc i uruchomić naprawę spod Windowsa…

Dodane mniej niż minutę temu

Przecież napęd dostaniesz w kazdym jednym komputerowym, ewentualnie gdzie widzisz problem w podskoczeniu do kumpla żeby na max. 20 minut pożyczył napęd?

Zainstaluje z zewnętrznego HDD i na czysto wgram. Dzięki za pomoc :slight_smile: