Znikające miejsce na dyku "C"

Witam mam problem ponieważ mam partycje 14GB na windows 22GB na programy a na c mam tylko 1 gb chociaż jak sprawdzam te czwtery foldery jakie są na “C” to zabieraja tylko 5gb wiedz gdzie sie podziewa reszta 8 GB?? proszę o pomoc!! narazie sprawdze HDTune czy nie ma blędów sektorów

kosz

System Volume Information - inaczej przywracanie systemu

:slight_smile:

ale kosz pusty nic nie ma! !!

ustawilem tylko 3% na przywracanie systemu na wszystkie dyski

ok mam juz 1,64gb a przywracanie systemu to tylko 35 mb maja te punkty

Jeszcze np. pliki tymczasowe mogą zajmować miejsce na dysku. PPM na ikonce partycji C -> Właściwości -> Oczyszczanie dysku, albo użycie programu CCleaner.

Wpadało by zacząć od zapoznania z wyszukiwarką, temat już się nie raz przewijał przez to forum

znikajace-miejsce-dysku-t154565.html

znikajace-miejsce-dysku-t94892.html

znikajace-wolne-miejsce-dysku-t52578.html

znikajace-wolne-miejsce-t94021.html

itd.

tym czasowe to w “czyszczenie dysku” czy czyms takiego od microsorft usune

a da sie zrobic ze wszystko z kosza jest na np.: F a przywracanie tylko na D ale zeby wszytkie dyski obejmowalo to przywracanie?

Nie przeniesiesz folderu przywracania. Jedynie możesz włączyć przywracanie na d: i wyłączyć na c:, ale wtedy jak włączysz przywracanie, to cofnięte zostaną zmiany na d:, natomiast zmiany w systemie nie zostaną wycofane, tak więc jeżeli spieprzysz coś w systemie, to w takim przypadku nie cofniesz tej modyfikacji poprzez przywracanie systemu. Wejdź w ustawienia przywracania systemu i tam możesz sobie ustawić ile procent miejsca na c: ma być zarezerwowane na przywracanie. Jeżeli ten procent zostanie przekroczony, starsze punkty automatycznie zostaną usunięte i wtedy zostanie stworzony nowy. Natomiast kosz przeniesiesz chyba wchodząc w jego ustawienia, czyli klikasz na niego ppm i wybierasz właściwości.