Znikające miejsce na dysku C

Witam

Mam problem ze znikającym miejscem na dysku C. Aktualnie mam wolne 13,7 gb z 97 gb. Normalnie powyrzucał bym śmieci CCleanerem ( co już zrobiłem) ale po przeliczeniu wszystkich plików w środku dysku ( tych ukrytych też ) mam zajęte góra 25 gb  :shock: . Nie martwił bym się zbytnio tyle że codziennie znika po jakieś 3 gb wolnej przestrzeni. Przeorałem go avastem, zdefragmentowałem dysk i nic. System stawiałem miesiąc temu i wtedy po paru dniach ściągnął mi jakieś 300 aktualizacji ( nie wiem czy tak ma być).

 

Windows 7 home premium 64 bit sp1 (oryginalny) 

 

SpaceShiffer: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2mz32x&s=8#.VQhTa46G8vA

Zdjęcie dysku: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=35k1o1x&s=8#.VQhTr46G8vA

A odchudź system. Ustaw stronicowanie  - rozmiar początkowy 1500MB i rozmiar maksymalny 1500MB, czyli na sztywno. W systemowym folderze C Windows znajdź software distribution i w nim wyczyść zawartość folderu Download. Ustaw suwakiem przywracanie systemu na 2%, zastosuj i OK. No i restart komputera.

Pokaż jeszcze raz zrzut z spacesniffera, ale wpierw go otwórz, w zakładce edit klikasz na confugure i zaznaczasz dodatkowo opcję show unkown space on new view. Znowu wyłączasz i po ponownym włączeniu zobaczysz nie tylko to, co zajmuje dysk, ale także zarezerwowaną przez system przestrzeń dyskową.

Wszystko zależy od ilości nabranych programów, które wymagają przestrzeni dyskowej.

Może masz przywracania systemu dużo?

Problem częściowo rozwiązany. Suwaczek był ustawiony na 50% czyli jakieś 48 gb. Teraz mam 58 z 97 wolne. Jeszcze martwi mnie rozmiar folderu windows. Coś sądzę że po miesiącu nie powinien ważyć 21 gb.

 

Nowa fota z SS: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=t7oe8l&s=8#.VQhtg46G8vA

 

Podczas ładowania wychodzi od groma komunikatów typu: WARN  19:11:27 - Unable to examine C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\Critical_6.1.7601.17592_caa81e7aeed557c48dd1eb7def333c69fbdd6_08bfa830 (Odmowa dost�pu. - code 5) 

Czy używasz hibernacji?

 

Czy zmieniałeś ustawienia pliku wymiany (nadal jest 7.9GB)?

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator.

Przeczytaj: http://www.dobreprogramy.pl/semtex/WinSXS-o-tym-jak-Microsoft-poszedl-po-rozum-do-glowy,48380.html

Po miesiącu? Dobrze jest użyć programu PrivaZer. To posprząta pozostałości po starej instalacji windowsa, zbędne instalatory aktualizacji i wiele, wiele innych niepotrzebnych śmieci. Program jest po polsku i ma bardzo przystępne opcje. Używałem na win7, także na XP. Dużo ulżyło. To program sporadycznie używany od wielkiego halo. Wystarczy wersja przenośna, można pobrać na dysk D i uruchomić jako admin.

Tu masz ze strony producenta wybór instalacyjnej wersji i wersji portable. http://privazer.com/download.php

Poczytaj na DP o tym programie i opinie, ale pobieraj u źródła.

No to tak. Wyłączyłem opcje hibernacji, ustawiłem stronnicowanie sztywno na 1500 mb. Odpaliłem PrivaZera coś mi tam usunął. Mam 76 gb z 97 wolne, a windows waży 16 gb. Nie wiem czy to dużo czy nie ale chyba to zostawię na razie. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.