Znikające miejsce na dysku C


(Filipflorczyk) #1

Witam

Mam problem ze znikającym miejscem na dysku C. Aktualnie mam wolne 13,7 gb z 97 gb. Normalnie powyrzucał bym śmieci CCleanerem ( co już zrobiłem) ale po przeliczeniu wszystkich plików w środku dysku ( tych ukrytych też ) mam zajęte góra 25 gb  :shock: . Nie martwił bym się zbytnio tyle że codziennie znika po jakieś 3 gb wolnej przestrzeni. Przeorałem go avastem, zdefragmentowałem dysk i nic. System stawiałem miesiąc temu i wtedy po paru dniach ściągnął mi jakieś 300 aktualizacji ( nie wiem czy tak ma być).

 

Windows 7 home premium 64 bit sp1 (oryginalny) 

 

SpaceShiffer: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2mz32x&s=8#.VQhTa46G8vA

Zdjęcie dysku: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=35k1o1x&s=8#.VQhTr46G8vA


(Bogdan_G) #2

A odchudź system. Ustaw stronicowanie  - rozmiar początkowy 1500MB i rozmiar maksymalny 1500MB, czyli na sztywno. W systemowym folderze C Windows znajdź software distribution i w nim wyczyść zawartość folderu Download. Ustaw suwakiem przywracanie systemu na 2%, zastosuj i OK. No i restart komputera.

Pokaż jeszcze raz zrzut z spacesniffera, ale wpierw go otwórz, w zakładce edit klikasz na confugure i zaznaczasz dodatkowo opcję show unkown space on new view. Znowu wyłączasz i po ponownym włączeniu zobaczysz nie tylko to, co zajmuje dysk, ale także zarezerwowaną przez system przestrzeń dyskową.

Wszystko zależy od ilości nabranych programów, które wymagają przestrzeni dyskowej.


(angry) #3

Może masz przywracania systemu dużo?


(Filipflorczyk) #4

Problem częściowo rozwiązany. Suwaczek był ustawiony na 50% czyli jakieś 48 gb. Teraz mam 58 z 97 wolne. Jeszcze martwi mnie rozmiar folderu windows. Coś sądzę że po miesiącu nie powinien ważyć 21 gb.

 

Nowa fota z SS: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=t7oe8l&s=8#.VQhtg46G8vA

 

Podczas ładowania wychodzi od groma komunikatów typu: WARN  19:11:27 - Unable to examine C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\Critical_6.1.7601.17592_caa81e7aeed557c48dd1eb7def333c69fbdd6_08bfa830 (Odmowa dost�pu. - code 5) 


(falcon89) #5

Czy używasz hibernacji?

 

Czy zmieniałeś ustawienia pliku wymiany (nadal jest 7.9GB)?


(Atis) #6

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator.

Przeczytaj: http://www.dobreprogramy.pl/semtex/WinSXS-o-tym-jak-Microsoft-poszedl-po-rozum-do-glowy,48380.html


(Bogdan_G) #7

Po miesiącu? Dobrze jest użyć programu PrivaZer. To posprząta pozostałości po starej instalacji windowsa, zbędne instalatory aktualizacji i wiele, wiele innych niepotrzebnych śmieci. Program jest po polsku i ma bardzo przystępne opcje. Używałem na win7, także na XP. Dużo ulżyło. To program sporadycznie używany od wielkiego halo. Wystarczy wersja przenośna, można pobrać na dysk D i uruchomić jako admin.

Tu masz ze strony producenta wybór instalacyjnej wersji i wersji portable. http://privazer.com/download.php

Poczytaj na DP o tym programie i opinie, ale pobieraj u źródła.


(Filipflorczyk) #8

No to tak. Wyłączyłem opcje hibernacji, ustawiłem stronnicowanie sztywno na 1500 mb. Odpaliłem PrivaZera coś mi tam usunął. Mam 76 gb z 97 wolne, a windows waży 16 gb. Nie wiem czy to dużo czy nie ale chyba to zostawię na razie. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.