Znikające miejsce na dysku

Mam pytanko:

Podczas przenoszenie danych z jednej partycji na drugą pliki które zostały przeniesione nie zwlaniają fizycznie miejsca po sobie.

Nie ma ich ( ponieważ zostały przeniesione ) lecz na partycji na której się znajdowały nadal pozostaje zajmowane przez nie miejsce.

Sprawa tyczy się HDD WD 60 8MB, KT43V, Zegar 1.8 Athlon, 256 RAM 333MHz.

Dzięki za poświęcony czas.

Masz zainstalowanego Nortona SW?

Tak i działałem nim i NIC :frowning:

Jaki masz system??

miałem coś podobnego z malejącymi partycjami; siostra zainstalowała 4 razy na 4 róznych partycjach pod jednym windowsem gre SIMS :D; partycje zanikały albo chowały się lub też po formacie zostawało na nich 1/20 miejsca ogólnego, Poszedłem do kolegi p[rzeniosłem dane, Przepartycjowałem Dysk i zainstalowałem od nowa windowsa, chociaż tu powinno starczyć poniowne zainstalowanie windowsa, lub Porządny Defrag (z win98 lub z dosa)

Pozdrawiam :slight_smile:

Jeżeli masz zainstalowanego Nortona Antyvirusa kliknij prawym przyciskiem na koszu i wciśnij “Empty norton protected files”. Norton Antyvirus chroni przed przypadkowym usunięciem danych, przechowując je we własnym koszu można je w każdej chwili odzyskać nawet te usunięte z shiftem. więc opróżnij kosz nortona i powinno być wszystko w porzo.

pozdrowienia.

Zrobiłem tak i nadal nic :frowning:

Masz partycje FAT czy NTFS?

NTFS

na każdym dysku masz ukryty folder o nazwie “system volumine information”(czy jakoś tak). Uruchamiasz wiersz poleceń(dos)=>wpisujesz lokalizacje dysku=>wchodzisz do tego folderu=>wszystko usuwasz pod dosem

Hmm… w sumie, w sumie zadziałało.

Wielkie dzięki

Z powyższego dialogu wynika, jakbyś uzależniał istnienie katalogu System Volume Information od systemu plików, a przecież tak nie jest. Katalog ten dla systemu WIN XP jest niezależnie od systemu plików jaki używasz.

Z powyższych opisów wynika, że masz włączone przywracanie systemu, więc zwalniać miejsce możesz przez: Start - Uruchom - cleanmgr.

Uruchomisz czyszczenie dysku, klikasz OK i dalej wybierasz zakładkę “Więcej opcji”, tam masz “Przywracanie systemu” i możesz usunąć wszystkie punkty przywracania sytemu prócz najnowszego.

Właczona opcja “Przywracanie systemu” może zajmować nawet ponad 1,5 GB.

Po usunięciu wszystkich punktów przywracania będą tworzyły się nowe. Wyłączenie funkcji “Przywracanie systemu” zwolni Ci miejsce na dysku, ale nie będziesz miał możliwości użycia punktów przywracania innych niż najnowszy.

Osobiście wyłączam tę funkcję (Panel Sterowania - System - zakładka “Przywracanie systemu” - tam jest opcja do zahaczenia “Wyłącz przywracanie systemu”), zyskuję sporo dodatkowej przestrzeni na wszystkich partycjach (System Volume Information tworzony jest na wszystkich partycjach i na każdej zajmuje sporo miejsca).

Tak się składa, że już kilka razy naprawiałem komputery z WIN XP, które miały włączone przywracanie, jednak i tak nie można było z nich skorzystać, nie było do nich dostępu. Poza tym wirusy zapisują się również do tego katalogu. Ale to już inny temat…

Pozdrawiam 8)