Znikające miejsce na dysku!

(odwrócone7iedem) #1

Witam! Jak wyżej opisane problem ze znikającym miejscu na partycji C na której zainstalowane jest oprogramowanie Windows Vista. Proszę o pomoc! Pozdrawiam

(Atis) #2

Pobierz SpaceSniffer

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator.

(odwrócone7iedem) #3

Ok dzięki. Pobrałem programik uruchomiłem zrobiło się "skanowanie" i co dalej? wszystko będzie ok??

-- Dodane 13.10.2012 (So) 13:44 --

A i jeszcze jedno pytanie jakiś programik który zwolni trochę miejsca na dysku ponieważ zostało mi zaledwie 825 mb

(Atronics) #4

sprawdż ten TuneUp Utilities tylko 2012 pl

(odwrócone7iedem) #5

kurna ściągnąłem ten programik ale dziwny błąd wyskakuje...o takiej treści: nie można uzyskać dostępu do usługi Instalator Windows, może mieć to miejsce jeśli instalator windows jest niepoprawnie zainstalowany. Skontaktuj się z działem pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc. Bawiłem się z vistą w jej usługach i kilka "niepotrzebnych" powyłączałem. Nie jestem jakimś zaawansowanym użytkownikiem, a raczej pokusiłbym się o stwierdzenie amatorem komputerów :stuck_out_tongue: Czy mogłem przez przypadek wyłączyć usługę odpowiadającą za Instalator Windows?

(system) #6

Jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, to skąd wiesz, które usługi są niepotrzebne?

Pobierz to, uruchom (Start) i potem zrestartuj komputer, aby przywrócić standardowe usługi: http://majorgeeks.com/Tweaking.com_-_Se ... d7232.html

Można jeszcze naprawić Windows Installer tym: http://majorgeeks.com/Tweaking.com_Repa ... d7450.html

Chcesz nieco "poprawić" usługi (jak już wszystko będzie OK), to zrób to: wylaczanie-uslug-windows-czy-ktore-t373794.html Porada dotyczy również Visty.

(odwrócone7iedem) #7

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc pozdrawiam!

(Net Cadm) #8

Mi na Viście znika miejsce na C: przez to, że system automatycznie tworzy punkty przywracania systemu. Raz na jakiś czas musisz włączyć oczyszczanie dysku i tam masz usuń wszystkie punkty przywracania oprócz ostatniego. Od razu dostaniesz kilka Gb (u mnie około 5-8 gb).

(Przemo78) #9

Można też uruchomić System Ninja - programik usuwa pliki temp, podglądy ikon i inne pliki, które tworzą programy a których usunięcie nie uszkadza systemu.

Oczyściłem dysk z punktów przywracania i kopii systemu a po uruchomieniu System Ninja usunął mi ... 20 GB śmieci :o