Znikające miejsce na dysku!

Witam! Jak wyżej opisane problem ze znikającym miejscu na partycji C na której zainstalowane jest oprogramowanie Windows Vista. Proszę o pomoc! Pozdrawiam

Pobierz SpaceSniffer

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator.

Ok dzięki. Pobrałem programik uruchomiłem zrobiło się “skanowanie” i co dalej? wszystko będzie ok??

Dodane 13.10.2012 (So) 13:44

A i jeszcze jedno pytanie jakiś programik który zwolni trochę miejsca na dysku ponieważ zostało mi zaledwie 825 mb

sprawdż ten TuneUp Utilities tylko 2012 pl

kurna ściągnąłem ten programik ale dziwny błąd wyskakuje…o takiej treści: nie można uzyskać dostępu do usługi Instalator Windows, może mieć to miejsce jeśli instalator windows jest niepoprawnie zainstalowany. Skontaktuj się z działem pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc. Bawiłem się z vistą w jej usługach i kilka “niepotrzebnych” powyłączałem. Nie jestem jakimś zaawansowanym użytkownikiem, a raczej pokusiłbym się o stwierdzenie amatorem komputerów :stuck_out_tongue: Czy mogłem przez przypadek wyłączyć usługę odpowiadającą za Instalator Windows?

Jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, to skąd wiesz, które usługi są niepotrzebne?

Pobierz to, uruchom (Start) i potem zrestartuj komputer, aby przywrócić standardowe usługi: http://majorgeeks.com/Tweaking.com_-_Se … d7232.html

Można jeszcze naprawić Windows Installer tym: http://majorgeeks.com/Tweaking.com_Repa … d7450.html

Chcesz nieco “poprawić” usługi (jak już wszystko będzie OK), to zrób to: wylaczanie-uslug-windows-czy-ktore-t373794.html Porada dotyczy również Visty.

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc pozdrawiam!

Mi na Viście znika miejsce na C: przez to, że system automatycznie tworzy punkty przywracania systemu. Raz na jakiś czas musisz włączyć oczyszczanie dysku i tam masz usuń wszystkie punkty przywracania oprócz ostatniego. Od razu dostaniesz kilka Gb (u mnie około 5-8 gb).

Można też uruchomić System Ninja - programik usuwa pliki temp, podglądy ikon i inne pliki, które tworzą programy a których usunięcie nie uszkadza systemu.

Oczyściłem dysk z punktów przywracania i kopii systemu a po uruchomieniu System Ninja usunął mi … 20 GB śmieci :o