Znikające miejsce po oczyszczaniu dysku C

Wziąłem się za odzyskiwanie miejsca na dysku C, bo znika w niesamowitym tempie. Korzystając z oczyszczania dysku zostało mi wyłączone kilka GB śmieci do usunięcia. Usuwa i… Miejsca jest mniej o 200 MB :-o co się dzieje?

“Ręcznie” czy przy pomocy jakiegoś programu? Tak, czy inaczej uruchom systemowe Oczyszczanie dysku C: Komputer > PPM na dysku C > Właściwości > Oczyszczanie dysku. Zaznacz tam **wszystkie ** kratki > OK. Może się coś zmieni pozytywnie? Sprawdź po restarcie.
Dodatkowo “ręcznie” usuń całą zawartość folderu C:\WINDOWS\Software Distibution > Download Nie folder!

Sprawdź co zajmuje najwięcej miejsca

WinDirStat dobry pomysł, ale wcześniej wyczyść np. ccleanerem

tak to wszystko wygląda. Dysk C czysciłem własnie poprzez “Oczyczanie dysku”, trochę miejsca przybyło, ale dalej słabo. Walczę dalej

Może winsxs uda się zmniejszyć https://spece.it/windows-serwer-artykuly/czyszczenie-katalogu-winsxs-windows-7-2008-r2

A czy ta metoda usuwanie plików jest bezpieczna czy system nie padnie ?

Widzę, że katalog Windows/installler ma 10GB więc prawdopodobnie nie wykonałeś czyszczenia systemu wbudowanym narzędziem na poziomie administratora tylko lokalnego użytkownika.
Kiedy otworzysz narzędzie do oczyszczania systemu to na dole masz przycisk “usuń pliki wszystkich użytkowników” czy coś takiego… nie pamiętam dokładnie. Pojawi ci się wtedy okno, w którym będziesz mógł zaznaczyć stare pliki aktualizacyjne i wiele więcej.

1 polubienie

Tak i możesz ją zrobić z GUI - jak napisał pocolog - Oczyszczanie dysku uruchomione jako administrator:

“usuń pliki wszystkich użytkowników”

“oczyść pliki systemowe”, uruchom jako administrator od razu aktywuję ten tryb (jedno skanowanie mniej w poszukiwaniu elementów).

Dziwne wszystko to jakieś, robię dokładnie tak jak piszecie, zgodnie ze wskazówkami i…z “oczyszczania plików systemowych” uzyskuje 3mb do usunięcia, usuwam i…na dysku C ubywa mi 200 MB.
Znalazłem na jakimś forum jakie pliki mogę usunąć z folderu Windows. uzyskałem mniej więcej 1,9 gb. To było o 13, teraz we właściwościach pokazuje mi…1,39 gb
Po prostu wolne miejsce ginie w oczach. CCleaner używany z 10 razy dziennie i uzyskuje zawsze po kilka, kilkadziesiąt mb

godzina 19:17, wolnej pamięci 116 mb :stuck_out_tongue:
jedyne co zrobiłem to defragmentacja dysku C

Przeskanuj dysk za pomocą SpaceSniffer
Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator.